ادامه سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی

|
0 دیدگاه

در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی در انتظار انتشار آمارهای میزان ذخایر نفت خام آمریکا در اواخر امروز هستند، قیمت نفت امروز برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت.

در حالی که سرمایه گذاران با نگرانی در انتظار انتشار آمارهای میزان ذخایر نفت خام آمریکا در اواخر امروز هستند، قیمت نفت امروز برای چهارمین جلسه متوالی کاهش یافت.

انستیتوی نفت آمریکا اعلام کرده که حجم ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۸ اکتبر ۹٫۳ میلیون بشکه کاهش یافته که بیش از ۹ برابر رقم مورد انتظار تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۴۲ سنت، معادل ۰٫۹ درصد کاهش به ۴۶ دلار و ۲۵ سنت رسید. روز سه شنبه، قیمت نفت خام آمریکا با ۱۹ سنت کاهش به ۴۶ دلار و ۶۷ سنت رسیده بود. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۳۲ سنت کاهش به ۴۷ دلار و ۸۲ سنت رسید. نفت برنت در اوایل امروز به رقم ۴۷ دلار و ۷۲ سنت رسید که پایین ترین رقم در طی نزدیک به یک ماه گذشته بود.

در حالی که امیدواری ها به حل اختلاف نظر ها بین تولید کنندگان و توافق بر سر کاهش تولید در نشست ۳۰ نوامبر اوپک کاهش یافته، قیمت نفت در طی روزهای اخیر با کاهش مواجه بوده است.
ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «آنهایی که امیدوار به توافق بر سر کاهش تولید بودند، ظاهرا امید خود را از دست داده اند.»

احتمال انتشار گزارش هایی بالاتر از حد انتظار از میزان ذخایر نفت خام آمریکا نیز تاثیری منفی بر قیمت ها گذاشته است.

گزارش انستیتوی نفت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت خام این کشور معمولا یک روز قبل از آمارهای رسمی دولت آمریکا منتشر می شود.

در همین حال، شرکت آرامکوی عربستان پیش بینی کرده که با برقراری توازن در بازار و تقویت تقاضا قیمت ها در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ افزایش یابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.