از فروش قطعه خودرو در بازار تا خرید کارخانه در آلمان

|
0 دیدگاه

در کشورمان کارآفرین های زیادی هستند که توانستند برای جوانان ایرانی اشتغال ایجاد کنند و در توسعه اقتصادی مناطق مختلف و به خصوص مناطق کمتر برخوردار کشور نقش داشته باشند.

امروز مقصد، دفتر یکی از کار آفرین های حوزه صنعت است، با هماهنگی که انجام شده بود قرار بود به دیدن یکی از کار آفرین های در سطح کشوری برویم. فاصله خبرگزاری تا دفتر این کارآفرین زیاد بود و ترافیک هم مزید بر علت شد که ۲ ساعتی در راه باشیم.

با گذشتن از میدان تجریش و پشت سر گذاشتن خیابان دربند به دفتر رسیدیم. اطراف پر بود از خانه های قدیمی در کنار برج هایی که برای دیدن طبقه آخرشان باید اینقدر سرت را بالا میگرفتی که کلاهت از پشت می افتاد.

در بین این خانه ها ساختمانی بود که به نظر می رسید چند سالی از عمرش گذشته بود و رفت و آمد خیلی از مردم را دیده بود، به پلاکش که خوب دقت کردم فهمیدم این ساختمان همان دفتر آقای کار آفرین بود.

در حیاط تا سر می چرخاندی درختانی سر به آسمان کشیده بود که نظر هر فردی را به خود خیره می کرد. از طرفی دیگر نقاشی های روی دیوار که چشمان را خیره می کرد.

عمارت بزرگی در آخر حیاط بود که با نزدیک شدن به آن، خانم منشی به استقبالم آمد و مرا به داخل عمارت راهنمایی کردند چند دقیقه ای در عمارت منتظر ماندم تا جلسه این کار آفرین تمام شد.

وارد اتاق شدم مرد میانسالی با موهای جو گندمی و پیراهن چهارخانه به استقبالم آمد با او دست دادم و مرا به سمت مبلی که در اتاقش بود راهنمایی کرد و بعد روبه روی من نشست.

چهره اش خیلی جدی بود اما در کلامش آرامش خاصی دیده می شد اولش کمی درد و دل کرد اما من برای کاره دیگه ای به آنجا رفته بودم رشته کلام را از دستش در آوردم و اولین سوالم را مطرح کردم، در کجا فعالیت اقتصادی خود را شروع کرده اید و در حال حاضر برای چند نفر کار آفرینی کرده اید؟

از سال ۶۰ شروع به فعالیت اقتصادی کردم و کار کردن را با فروش قطعات خودرو آعاز کردم و در ادامه به سایر فعالیت های اقتصادی روی آوردم چون معتقدم فعالیت در یک حوزه نمی تواند تمامی تلاش من را به کار گیرد.

در ادامه با کمک پدر همسرم فعالیت های اقتصادی را توسعه دادیم و در ادامه با سرمایه ای که در اختیار داشتیم ۵۰ درصد یک کارخانه یخچال سازی را خریداری کردم و بعد از چندسال سهم خود را فروخته و با سرمایه گذاری در یک نمایندگی خودرو در ابعاد گسترده فعالیت اقتصادی خود را ادامه دادم و پس از چند سال تعداد بیشتری نمایندگی را در اختیار گرفته و واردات قطعات خودرو و خدمات پس از فروش را در سطح گسترده فعال کردیم .

آقای احمدی کمی مکس کرد و ادامه داد: با خرید سهام یک شرکت آلمانی و بازگشایی نمایندگی انحصاری این شرکت در خاورمیانه را مال خود کردیم و این پیشرفت ها را با ۱۹ سال کار از صبح تا شب بدست آوردیم و در حال حاضر در ۳ بخش بازرگانی ساخت و ساز و کارخانجات تولیدی فعالیت گسترده ایی داشتم .

با ادامه فعالیت ها در سال ۹۱ با پیشنهاد یکی از آشنایان یک کارخانه ورشکسته قند و شکر را در مزایده ای ۶ نفره خریداری کردیم و طی ۵ سال اخیر این کارخانه تا حد زیادی رو به جلو حرکت دادیم و در حال حاضر جزء ۲ کارخانه اول کشور محسوب می شود.

در ادامه با سرمایه گذاری و تلاشی که انجام دادیم کارخانه ورشکسته دیروز را جزء بهترین کارخانه های کشور در امروز رساندیم و در زمان رکود به هیچ عنوان تعدیل نیروی کار را نداشته ایم.

جالب هست بدانید این کارخانه به دیگر کشورهای جهان صادرات هم دارد.

در بحث تکنولوژی باید گفت سال جاری حدود ۶ میلیارد تومان هزینه گاز کشی انجام دادیم و حدود ۴ میلیارد تومان دستگاه هایی با تکنولوژی روز با کارخانه در سال گذشته بیش از ۷۰ میلیون دلار محصول به کشورهای آسیایی صادرات داشته ایم و در  ۶ ماهه نخست امسال بالای ۵۰ میلیون دلار صادرات داشته ایم.

دوباره سوال کردم چند نفر اینجا مشغول به کار هستند؟

آقای احمدی با حس رضایت و غرور گفت: در حال حاضر حدود هزار نفر پرسنل در مجموعه ی شرکت مشغول به کار هستند و ۹۰ درصد افراد کارخانه تحت پوشش بیمه قرار دارند.

احمدی بعد از مصاحبه می گفت کارآفرینی برای جوانان کشور بسیار لذت بخش است و من هرگز فکر آن را هم نمی کردم با کارآفرینی تا این حد احساس خوشبختی کنم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.