اشتغال کاذب علت اصلی افت معاملات بازار

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران از فعالیت کارخانه‌های لوازم خانگی با حداکثر ظرفیت خبر داد و گفت: برخی از کارخانه‌های لوازم خانگی به علت گران بودن کالای تولیدی از رقابت در بازار جا مانده‌اند.

محمد طحان‌پور  در ارتباط با رکود اقتصادی کشور و آثار آن بر بازار لوازم خانگی اظهار کرد: همان طور که در گذشته اعلام شد رکودی بر این بازار حاکم نبوده و تنها عملکرد دلالان وضعیت اقتصاد را به این روز انداخته‌ است.
وی گفت: در سال‌های گذشته با افزایش کسب و کار کاذب، افراد در بخش‌های مختلف اقتصادی به فعالیت مشغول بودند که این فرآیند با تدابیری که دیده شد در حال برچیده شدن است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران ادامه داد: در سال‌های اخیر کشور با ایجاد اشتغال‌های کاذب در حال سقوط در سراشیبی انحلال اقتصادی قرار گرفته بود که در حال حاضر با تغییر شیوه خرید مردم مبنی بر تهیه مایحتاج خود میزان خرید به حداقل رسیده که این رفتار آنگونه به نظر می‌رسد که صنعت کشور دچار رکود شده است.

وی گفت: در این بین با بیشتر شدن عرضه از تقاضا خیلی از مغازه‌ها که دارای پروانه کسب نبوده‌ و به صورت غیر قانونی فعالیت می‌کردند با مشکل روبه‌رو شده و زمینه فعالیت خود را بسیار محدود کرده‌اند یا از فعالیت باز مانده‌اند.

طحان‌پور با بیان این که تولیدکنندگان لوازم خانگی در شرایط مناسبی فعالیت می‌کنند گفت: تولید کنندگان لوازم خانگی در شرایط فعلی به صورت دائمی و با شیفت کامل در حال تولید بوده و اجناس تولید شده را در بازارهای داخلی عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران تصریح کرد: البته برخی از کارخانه‌های لوازم خانگی به علت گران بودن کالای تولیدی و بی‌کیفیت بودن آن‌ها در بازار رقابتی داخل عقب مانده و تولید آن‌ها متوقف شده است.

وی در ارتباط با افزایش قیمت لوازم خانگی در چند روز گذشته گفت: برخی از تولیدکنندگان برای وارد کردن شوک به بازار، قیمت کالاهای تولیدی را افزایش داده که با رفتار متقابل مشتریان مواجه شده و کسی از این کالاها خریداری نکرده‌است .

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.