اعزام دومین قطار تهران-کربلا ‌با چارتر هیئت‌های مذهبی

|
0 دیدگاه

دومین قطار ترکیبی تهران-کربلا روز سه‌شنبه هفته جاری در قالب چارتر هیأت‌‌های مذهبی، زائران حسینی را به سمت کربلا جابه‌جا می‌کند و با پایان یافتن ایام اربعین، این قطار روزهای سه‌شنبه هر هفته اعزام می‌شود و تهیه بلیت آن از طریق آژانس‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

روز سه‌شنبه هفته گذشته بود که اولین قطار مستقیم ترکیبی تهران-کربلا راه‌اندازی شد.

حرکت این قطار ‌۶ تخته‌ در روز سه‌شنبه مورخه ۱۸/۰۸/۹۵ در ساعت ۱۵:۳۰ ‌از تهران به سمت شلمچه به طول ۹۶۰ کیلومتر آغاز ‌شد؛ از آن جهت که در مسیر منتهی به بصره، هنوز خط‌آهن توسط راه‌آهن عراق تکمیل نشده است، مسافران این قطار در مرز شلمچه‌ پس از انجام تشریفات گذرنامه‌ سوار بر اتوبوس شده و  در مسیری ۳۵ کیلومتری به بصره‌ و دوباره ‌به وسیله قطار در مسیری ‌۴۸۰ کیلومتر‌ی به کربلا اعزام شدند.

طول مدت این سفر ۲۷ ساعت و ‌جمع کل بهای بلیت ۱۳۰ هزار تومان است.

بنابراین گزارش روز سه‌شنبه هفته جاری دومین قطار ترکیبی تهران-کربلا متعلق به شرکت ریلی مهتاب‌سیر جم با ۱۲۸ سالن مسافری ‌زائران امام حسین (ع) را به سمت کربلا جابه‌جا می‌کند‌ و از همین مسیر نیز زائران اباعبدالله الحسین به کشور باز می‌گردند.

‌قطار فعلی نیز در چارتر هیأت‌‌های مذهبی است و با پایان یافتن سفر‌های اربعین، حرکت قطار مذکور روزهای سه‌شنبه هر هفته ساعت ۱۵:۳۰ انجام می‌شود و تهیه بلیت آن از طریق آژانس‌های سطح شهر امکان‌پذیر خواهد بود.

* تسهیلات ریلی برای جابه‌جایی زائران اربعین

بنابراین گزارش همچنین در ایستگاه راه‌آهن بصره تا کربلا، شرکت راه‌آهن عراق در ایام اربعین روزانه ۵ رام قطار برای سیر راه‌اندازی می‌کنند تا زائران متقاضی بتوانند از این سیستم حمل و نقلی برای رفتن به کربلا و مسیر برگشت استفاده کنند.‌

همچنین در طول مدت ایام اربعین امسال (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۵ آذر)، برای مسیر تهران – خرمشهر – تهران، تعداد ۴۰ رام قطار با ظرفیت ۳۵۰۰۰ صندلی پیش‌بینی شده است.

از سوی دیگر ‌برای جابه‌جایی مسافران حدفاصل ایستگاه خرمشهر به شلمچه به طول ۱۷ کیلومتر، هر نیم ساعت یک قطار پیش بینی شده است و در کل صندلی ریلی ایجادی اربعین سال جاری ۱۵۰‌ هزار صندلی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.