اعلام آمادگی شرکت آلمانی لینده برای سرمایه گذاری در پتروشیمی بندرامام

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی (ره ) از بازگشاییدفترشرکت آلمانی لینده در ایران خبر داد و گفت: این شرکت آمادگی خود را برای سرمایه گذاری، انتقال فناوری و حضور در طرح‌های مجتمع پتروشیمی بندر امام اعلام کرده است.

رضا امیری در ار تباط با همکاری شرکت آلمانی لینده  گفت: هم اکنون فرصت های سرمایه گذاری در مجتمع پتروشیمی بندر امام با حضور کارشناسان این شرکت به بحث و بررسی گذاشته شده است.
وی شرکت لینده را بزرگترین تولیدکننده گازهای صنعتی در جهان عنوان کرد و افزود: سهام گروه لینده، در تمام بازارهای بورس اوراق بهادار موجود در آلمان، از جمله بورس فرانکفورت، معامله می‌شود. این شرکت همچنین در فهرست بازار بورس زوریخ قرار دارد. شرکت لینده، با توجه به میزان قیمت سهام، در فهرست ۳۰ شرکت نخست شاخص دکس، قرار گرفته است.
امیری ادامه داد: کارشناسان لینده در بازدید از مجتمع پتروشیمی بندرامام آمادگی خود را برای حضور دوباره در این مجتمع و مشارکت در اجرای پروژه‌های آن اعلام و مدل‌های پیشنهادی خود را ارایه کرده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام افزود: در نشست مشترک با لینده دو طرف درباره فرصت‌های سرمایه گذاری و رفع تنگناهای فنی و تولید این مجتمع مذاکره کردند.
بر اساس این گزارش، دفتر نمایندگی این شرکت آلمانی با حضور زیگمار گابریل، معاون صدر اعظم و وزیر امور اقتصاد و انرژی آلمان ، ۱٢ مهرماه در تهران فعالیت خود را از سر گرفت.
مردادماه امسال و در دوره پسابرجام، قرارداد اعطای دانش فنی و مهندسی پایه کارخانه الفین، بوتادین، استخراج بنزن و هیدرودی آلکیلاسیون شرکت پتروشیمی کیان با شرکت آلمانی لینده با اعتبار ٣٤ میلیون و ٩٦٠ هزار یورو امضا شد.
شرکت لینده پس از برجام بلافاصله پیشنهادهای مختلفی در زمینه های EPC و همچنین سرمایه گذاری ارائه کرده تا فعالیت خود را در صنعت پتروشیمی آغاز کند.
این شرکت که در سال ١٨٧٩ میلادی تاسیس شد، بزرگترین شرکت فعال در زمینه گازهای صنعتی و مهندسی است.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.