اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی تا ۲ روز دیگر

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت دارای محدودیت منابع بودجه‌ای است که با توجه به مقدورات نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را برای سال زراعی جاری نهایی و اعلام می‌کند.

عبدالمهدی بخشنده در بازدید از  نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار بخش کشاورزی این خبرگزاری در خصوص انتخابات آمریکا اظهار کرد: بعید می‌دانم  که انتخاب ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا، تأثیری به‌روی سیاست‌های بخش کشاورزی داشته باشد، زیرا ربطی به کشاورزی ایران ندارد، اما درباره تأثیر آن برمسائل اقتصادی و سیاسی کشور سیاسیون می‌توانند نظر دهند.

وی درباره نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری گفت: نرخ خرید تضمینی محصولات  کشاورزی در دبیرخانه شورای اقتصاد در دست بررسی است  و امیدواریم که ظرف ۲ روز آینده نرخ رسمی و نهایی محصولات کشاورزی شامل خرید تضمینی اعلام شود.

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی بر اساس مقدورات دولت اعلام می‌شود

معاون امور برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سال زراعی جاری را اعلام نکرد و ادامه داد: بنده نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی را می‌دانم اما با توجه به اینکه مسئولیت اعلام با آقای نوبخت است، وی خود می‌تواند آنها را منتشر کند.

وی در پاسخ به این سؤال که “نرخ‌های انتخابی نظر وزارت جهاد کشاورزی را جلب کرده است یا خیر؟” گفت: دولت دارای محدودیت منابع بودجه‌ای است که با توجه به مقدورات نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زارعی جاری نهایی و اعلام می‌کند.

بخشنده افزود: ما مشکلات مالی دولت را نیز در نظر می‌گیریم اما در نهایت انتظار داریم که در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی تصمیم معقولی گرفته شود.

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی امسال با ۵۰ روز تأخیر توسط دولت اعلام می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سؤال که “تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی چه تأثیری بر وضعیت تولید محصولات کشاورزی در سال جاری خواهد داشت؟” تصریح کرد: تأخیر تأثیرات (نامناسبی) بر بخش کشاورزی دارد، سال‌های گذشته هم‌زمان با آغاز فصل کشت در مهرماه نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شده است اما امسال حدود ۵۰ روز تأخیر دارد.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت خود در خصوص اعلام به‌موقع نرخ پیشنهادی محصولات کشاورزی را انجام داده و آن را تیر ماه به شورای اقتصاد اعلام کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.