افزایش جمعیت شهر تهران تامین برق را مشکل‌ساز می‌کند

|
0 دیدگاه

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: افزایش جمعیت شهر تهران و گسترش جغرافیا این کلان شهر، تامین برق را با مشکل روبه رو ساخته، بر همین اساس تامین نیرورسانی بالای ۲۵۰ کیلووات و مصرف بالای ۲ مگاوات بر عهده مشترک است.

سیدمحمد هاشمی در خصوص گسترش جغرافیا شهر تهران و تامین برق این منطقه گفت: به طور قطع گسترش جغرافیای شهر تهران در تامین برق این منطقه مشکل ساز بوده است، به همین خاطر برای حل این مشکل راه حل هایی همچون ۳ تعرفه شدن کنتورها و یا هوشمند سازی آنها، استفاده از انرژی های نو، اتوماسیون کردن پست ها می تواند در تامین برق این کلان شهر تاثیر گذار باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تصریح کرد: بر اساس قانون در صورتی که سازه های شهری مجوز ساخت و ساز داشته باشند تامین برق آنها جز وظایف ذاتی شرکت توزیع نیروی برق تهران به حساب می آید که تامین برق آنها در صورتی که بیشتر از ظرفیت مشخص باشد تامین برق آنها برعهده مالک ساختمان است.

هاشمی با تاکید بر اینکه تامین برق مشترکان با مصرف بالا بر عهده خود مشترکین است، خاطرنشان کرد: مصرف بالای ۲۵۰ کیلووات نیرورسانی و مصرف بالای در حدود ۲ مگاوات بر عهده مشترک است که صاحبان سازه ها باید با استفاده از تجهیزاتی مانند انرژی های نو، CHP و CCHP تامین برق کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.