افزایش حجم و ارزش معاملات بانکی ها در بورس

|
0 دیدگاه

صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری در هفته ای که گذشت بیشترین حجم و ارزش معاملات بورس را به خود اختصاص داد.

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، ۱۷ بورس معتبر خارجی، قیمت ارز و سکه، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، ارزش بازار بورس تهران در هفته دوم آبان ۱٫۷ درصد رشد را ثبت کرده است.
حجم معاملات بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت ۶,۶۳۶ میلیون سهم و ارزش آن ۱۲,۸۸۱ میلیارد ریال بود که نسبت به ترتیب ۳۱ و ۱۷ درصد افزایش داشت.
همچنین در هفته گذشته شاخص قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران ۰٫۵درصد و شاخص قیمت (هم‌وزن) این بورس ۰٫۲درصد افزایش داشت و شاخص فرابورس ایران نیز ۱٫۷ درصد، قیمت سکه بهار آزادی ۱٫۴درصد و قیمت دلار مبادله‌ای ۰٫۱ درصد و قیمت یورو مبادله‌ای ۱٫۸ درصد رشد کرد.
صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری هم در این مدت بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و ۳۷ درصد از حجم معاملات هفتگی را از آن خود کرد. صنعت خودرو و ساخت قطعات و استخراج کانه‌های فلزی نیز به ترتیب با ۹ و ۸ درصد حجم معاملات هفتگی، در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
افزون بر این؛ صنعت استخراج سایر معادن با بازدهی مثبت ۹٫۲ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت استخراج زغال سنگ هم با افت ۱۴٫۳ درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد.
همچنین در میان شرکت ها در هفته ای که گذشت پتروشیمی فناوران‌‌ با مثبت ۲۳٫۲ درصد و ذغال‌سنگ‌ نگین‌ ط‌بس با منفی ۱۴٫۳ درصد، به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشتند.
در میان شاخص‌های بورس‌های معتبر بین‌المللی هم در هفته گذشته، شاخص بورس عربستان صعودی (TASI) با رشد ۱٫۸ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس آلمان (DAX) با افت ۲٫۶ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.
این گزارش می افزاید: قیمت انواع نفت نیز در هفته گذشته با کاهش همراه بود و قیمت نفت وست‌تگزاس، برنت و اپک به ترتیب ۷٫۸، ۶٫۲ و ۸٫۲ درصد افت کرد و در میان قیمت فلزات اساسی نیز نقره با ۵٫۴ درصد، بیشترین و سرب با منفی ۰٫۷ درصد کمترین بازدهی را داشتند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.