افزون بر ۳۷میلیون دلار کالا از خراسان شمالی صادر شد

|
0 دیدگاه

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: در هفت ماه امسال افزون بر ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار کالا از این استان به کشورهای هدف صادر شده که تنها ۲۰ درصد از برنامه امسال تحقق یافته است.

یحیی نیکدل افزود: در این مدت ۲۸۱هزار و ۴۰۰ تن کالا صادر شده که از نظر وزنی ۳۱ درصد و از نظر ارزشی افزون بر ۶۴ درصد کاهش داشته است.
در این گزارش، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی به علت کاهش صادرات کالا به خارج از کشور اشاره ای نکرده است.
وی از جمله محصولات صادراتی استان را محصولات پتروشیمی اوره و ملامین ، اکسید آلومینیوم، محصولات فولادی ، محصولات پلاستیکی ، محصولات ساختمانی سیمان ، اسکلت و قطعات آهنی و فولادی، بتن سبک، گچ و کاشی، موادغذایی رب گوجه فرنگی، ران مرغ، ماکارونی و نمک، محصولات کشاورزی سیب زمینی، گیلاس و تغذیه حیوانات، فرش، مصنوعات کاغذی و ابزارآلات کارگاهی دانست.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: این میزان کالا به کشورهای عراق، تاجیکستان، آذربایجان، قطر، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، هند، بحرین، آلمان، کویت، پرتقال، اسپانیا، هلند، اردن، بلژیک، قزاقستان، ایتالیا، گرجستان و روسیه صادر شده است.
خراسان شمالی حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۱هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه دهم را داراست.
سهم اشتغال در این استان در سه بخش کشاورزی با ۳۹٫۶ درصد، صنعت با ۲۴٫۳ درصد و خدمات ۳۶٫۱ درصد است.
سهم این استان در حوز کشاورزی بیش از میانگین کشور است اما در حوزه صنعت و خدمات پایین تر است

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.