الزام پتروشیمی‌ها برای ثبت معاملات در سامانه ثامن

|
0 دیدگاه

مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه سامانه ثامن با هدف ثبت معاملات پتروشیمی‌ها و پالایشگاه راه‌اندازی شده است، گفت:‌ از این طریق اطلاعات شفاف دریافت می‌شود.

علی رستم‌پور مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی در مورد سامانه ثامن برای ثبت اطلاعات فاکتور خرید و فروش پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها، اظهار داشت: این سامانه  روی بستر سامانه معاملات فصلی سازمان مالیاتی قرار دارد و هر فعال پالایشگاه و پتروشیمی  فقط با نام کاربری و رمز عبور سازمان مالیاتی که به مؤدیان داده می‌شود، امکان ارسال اطلاعات را دارد.

مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی افزود: اساساً سامانه ثامن برای سازمان مالیات است و هدف مالیاتی را دنبال می‌کنیم و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحث کنترل کالاهای قاچاق را از طریق این سامانه انجام می‌دهد.

وی افزود: سامانه ثامن در واقع سامانه ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم است که این اطلاعات را ثبت می‌کند و معاملاتی که از طریق این سامانه ارسال می‌شود به منزله انجام تکلیف مؤدی در رابطه با ماده ۱۶۹ مکرر است.

مدیرکل دفتر اطلاعات سازمان امور مالیاتی به بیان اینکه یکی دیگر از کارکردهای این سامانه جلوگیری از قاچاق مواد نفتی است، گفت: مؤدیان مکلف هستند طبق قانون اطلاعات معاملات فصلی را ارسال کنند، به جهت اینکه مردم در سامانه‌های مختلف ثبت اطلاعات نکند، در همکاری‌ و تفاهم با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌ها موظفند، از این طریق معاملات خود را ارسال کنند.

به گفته رستم‌پور، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها طبق قانون مکلف هستند، معاملات فصلی خود را در سامانه ثامن ثبت کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.