امضای بیش از ۸۰ تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن

|
0 دیدگاه

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، گفت: بیش از ۸۰ تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن کشور پس از برجام امضا شد، که از این تعدادبیش از ۳۰ مورد نیز اجرا و قرارداد حدود ۶۰ مورد نیز منعقد شده است.

علی یزدانی با اشاره به تدابیر دولت تدبیر وامید جهت ایجاد رونق در فضای کسب وکار و افزایش سرمایه گذاری خارجی در کشور افزود:  تحقق اقتصاد مقاومتی که نام امسال با آن گره خورده است نیاز به همدلی و همراهی مسئولان دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود از پیگری برای اجرای طرح ارتقای رقابت پذیری  واحدهای صنعتی در سطح کشور خبر داد و اظهار کرد:  آموزش واحدهای صنعتی  یکی از مواردی است که در این طرح مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی گفت: بر این اساس قراراست ۱۰۰ هزار نفر از کارکنان و مدیران بنگاه های کوچک و متوسط، با همکاری و حمایت سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه ها از خدمات آموزشی بهره مند شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش از معرفی ۶ هزار و ۹۰۱ واحد صنعتی کشور از طریق کارگروه رونق تولید به بانک های کشور جهت دریافت تسهیلات خبر داد و اظهار امیدواری کرد بنگاه های کوچک و متوسط با  دریافت این تسهیلات  احیا شوند و فضای وکسب وکار بهبود  یابد.

علی یزدانی هم چنین خاطرنشان کرد: ۸۸ هزار پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی تاکنون صادرشده است که بر اساس ظرفیت قید شده در پروانه بهره برداری، برای دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر زمینه اشتغال  فراهم شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.