امکان جمع آوری انشعابات غیرمجاز را نداریم

|
0 دیدگاه

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران گفت: پیگیری سامان‌دهی انشعابات برق غیرمجاز منطقه مرتضی‌گرد تاکنون نتیجه‌بخش نبوده و همچنان به دنبال موافقت کمسیون قضایی برای اصلاح قانون ماده ۸ هستیم.

علی بربند در خصوص انشعابات برق غیرمجاز در منطقه مرتضی‌گرد گفت: بر اساس ماده قانون ۸، واگذاری انشعاب برق به سازه های فاقد کاربری مجاز نیست، به همین خاطر شرکت توزیع برق امکان نصب انشعاب مجاز را بر روی مسکن های آنها را ندارد.

وی افزود: تجمع واحدهای آپارتمانی و نبود فعالیت رسمی در راستای برق رسانی منطقه سبب آن شده ساکنین این منطقه دست به سیم کشی های غیرمجاز و سرقت از شبکه زده اند که در نهایت خود مشترکین نیز به دلیل برخورداری از برق ناایمن و آسیب رسیدن به تجهیزات برقی ناراضی هستند.

بربند تصریح کرد: به دلیل مسائل امنیتی امکان مقابله و جمع آوری انشعابات غیرمجاز برق وجود ندارد و برقراری امنیت در این منطقه در اولویت قرار دارد.همچنین دولت قصد قطع برق مردم نیازمند این منطقه را ندارد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران اظهار کرد: برای حل مشکل این منطقه پیگیری های مختلفی تاکنون صورت گرفته که در آخرین اقدام آن پیشنهادی به مجلس شواری اسلامی برای اصلاح قانون ماده ۸ اعلام شده که بر اساس آن با اخذ تعهد از مشترکین تا زمان تخریب سازه به آنها کنتور برق تعلق بگیرد تا از این طریق هزینه برق مصرفی از آنها دریافت شود.

وی در ادامه به ضرورت اصلاح قانون اشاره و عنوان کرد: با پیشرفت تجهیزات و امکان تامین برق از تجهیزات مختلف، این قانون عامل بازدارندگی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ندارد.

بربند در انتها گفت: امیدواریم با توافق کمسیون قضایی مجلس با اصلاحات این قانون شاهد جمع آوری انشعابات غیرمجاز باشیم.

منطقه مرتضی‌گرد در حدود ۷ هزار انشعاب برق غیرمجاز دارد که این میزان ۳ درصد از تلفات انرژی حومه تهران را به خود اختصاص می‌دهد و پیگیری های چندین ساله شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران برای سامان‌دهی انشعابات برق این منطقه تاکنون ثمربخش نبوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.