انتقاد معاون استاندار کرمانشاه ازعملکرد ضعیف بانک ها درپرداخت تسهیلات رونق تولید

|
0 دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با بیان اینکه گزارش عملکرد بانک ها برای دولت ارسال می شود، از عملکرد ضعیف برخی از آن ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید انتقاد کرد.

روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از رضا رحیمی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اعلام کرد: برخی بانک‌ها از عملکرد قابل قبولی در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و کشاورزی برخوردار نیستند و گزارش عملکرد آن ها به زودی برای دولت ارسال می شود.
وی با اشاره به معضل بیکاری جوانان در استان اظهار داشت: تسهیلات رونق تولید در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی موردنظر رهبر معظم انقلاب و سیاست های حمایتی دولت تدبیر و امید به بنگاه‌های تولیدی پرداخت می شود و در این میان با توجه به مشکلات بسیار استان در حوزه اشتغال، کرمانشاه بیش از هر استان دیگری نیازمند جذب حداکثری این تسهیلات ارزشمند و با بهره مناسب برای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و اشتغال زایی بیشتر است.
رحیمی ادامه داد: با وجود شرایط کنونی، در مجموع رتبه استان در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط بانک ها چندان مناسب نیست که تداوم این روند با سیاست های اقتصادی مقاومتی موردنظر رهبر معظم انقلاب و برنامه های دولت تدبیر و امید در تناقض آشکار بوده و قابل قبول نمی باشد.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین خواستار کمک و همراهی بیشتر بانک‌ها به منظور ارایه تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی در استان شد و گفت: برخی از بانک ها از عملکرد قابل تقدیری برخودار بوده اند ولی متأسفانه دیگر بانک ها در این زمینه عملکرد مناسب و قابل قبولی از خود نشان نداده اند.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان با جدیت روند پرداخت تسهیلات را مورد بررسی قرار داده و گزارش عملکرد بانک ها را به زودی به دولت ارایه خواهد داد تا بر اساس ضوابط با بانک های غیرفعال برخورد شود.
رحیمی افزود: تیمی متشکل از مدیران اقتصادی استانداری، صنعت و معدن و تجارت و مدیران بانک ها از ابتدای هفته آینده جلسات مشترکی را با حضور واحدهای متقاضی تسهیلات رونق تولید برگزار می کنند تا مشکلات مربوطه هرچه سریعتر رفع شوند.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش هایی که طی هفته پیش رو صورت می گیرد شاهد بهبود عملکرد بانک ها و ارتقای جایگاه کرمانشاه در این زمینه باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.