انتقال ۵ هزار تریلیون تومان پول از طریق بانکداری الکترونیک در سال گذشته

|
0 دیدگاه

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی، میزان انتقال پول در سال گذشته از طریق سیستم بانکی الکترونیک را ۵ هزار تریلیون تومان عنوان کرد که باید تا پایان سال به ۵ هزار و ۵۰۰ تریلیون تومان افزایش یابد.

حسین قضاوی در دومین همایش تراکنش بانکی با اشاره به اینکه اعتقاد ما بانک محور است، گفت: در شرایط فعلی مانده تسهیلات نظام بانکی ۸۵۰ تریلیون تومان است و تولید ناخالص داخلی ۱۲۰۰ تریلیون تومان است که نسبت این دو چیزی حدود ۷۰ درصد است و چنین نظام بانکی برای ادامه فعالیت پایدار و پویای خود باید سوددهی داشته باشد و بانک‌ها باید تلاش کنند تا به روش‌های نوین، سرمایه‌های در دست مردم را جذب کنند و قدرت تسهیلات دهی خود را بیشتر کنند.

قضاوی با اشاره به پیشرفت بانکداری الکترونیک در کشور تصریح کرد: خوشبختانه میزان مصرف اسکناس و سکوک توسط مردم کاهش یافته و اکثر مراوادت از طریق انتقال‌های الکترونیکی انجام می‌شود و سال گذشته ۵۰ هزار تریلیون تومان از طریق بانکداری الکترونیک جا به جا شد که در نظر داریم امسال به ۵ هزار و ۵۰۰ تریلیون تومان افزایش یابد و مفهوم آن این است که نظام بانکداری الکترونیک درکشورمان توانسته پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اموراقتصاد و دارایی در ادامه حجم اسکناس و سکوک در دست مردم را ۳۷ هزار میلیارد تومان و نقدینگی کشور را ۱۱۰۰ تریلیون تومان عنوان کرد.

غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده مجلس نهم شورای اسلامی، در این همایش برقراری ارتباط بانک‌های ایرانی با سایر بانک‌ها را مهمترین هدف سیستم بانکی عنوان کرد و افزود: بانک‌های ما باید تلاش کنند تا با ایجاد اشتراکات با سایر بانک‌های منطقه و جهان سیستم‌های مالی و بانکی مشترکی تعریف کنند تا گردشگران و مشتریان این بانک‌ها بتوانند به راحتی در سطح منطقه با یک کارت واحد فعالیت کنند تا از این طریق فعالیت‌های گردشگران و تجار تسهیل یابد و زمینه‌ای باشد برای ورود آسان ماشین آلات، فناوری و تجهیزات به کشور.

مصباحی مقدم در ادامه عدم کفایت سرمایه بانک‌ها را دیگر موضوع مهم در سیستم بانکی عنوان کرد و گفت: بخش عظیمی از دارایی‌های بانک‌ها تبدیل به املاک و شعب شده است که تجمیع بانکها با یکدیگر یکی از سریعترین راهها برای آزادسازی دارایی‌های بانک‌ها است تا بتوانند کفایت سرمایه خود را افزایش دهند.

وی در پایان سخنان خود بر حذف چهار صفر از پول کشور تاکید کرد و گفت: تنها راه خروج از رکود تورمی حذف چهار صفر از پول ملی کشور است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.