انسجام افقی راز اساسی موفقیت سازمان های بهره ور

|
0 دیدگاه

رئیس دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با اشاره به چالش های مدیریت درباره منابع انسانی گفت : امروز دغدغه همه دنیا بحث منابع انسانی است و تمام نظام مدیریت پیگیر این بحث هستند.

محمد علی محمدی ضمن برشمردن چالش های مدیریت منابع انسانی در دنیای امروز گفت: سخت ترین بخش مدیریت منابع انسانی بحث نیروی انسانی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گذر از جامعه صنعتی به جامعه اطلاعاتی ، از فناوری پیشرفته به فناوری فوق مدرن ، از ساختار سلسله مراتبی به ساختار شبکه ای ، از اقتصاد محلی و ملی به اقتصاد جهانی ، از تمرکز گرایی به تمرکز زدایی ، از سرمایه فیزیکی به سرمایه انسانی و دانش را از جمله این چالش های مدیریت منابع انسانی در ذنیای امروز برشمرد و گفت : درخصوص بحث تربیت نیروی انسانی برای ورود به اقتصاد جهانی فعالیت بایسته ای صورت نپذیرفته است . و اگر نتوانیم شکاف بین وضع موجود و وضع مطلوب را پر کنیم در این زمینه دچار شوک تغییر خواهیم شد.

وی تاکید کرد هر قدر قابلیت های انسانی بیشتر توسعه یابد احتمال کسب نتایج بهتر ، بیشتر امکان پذیر می شود و بهترین راه توسعه انسانها، فرآیند تفویض اختیار و مسوولیت به آنهاست.

رئیس کنفرانس توسعه منابع انسانی تنها انسانهای شایسته سازمان را سرمایه های آن دانست که سازمان به وسیله آنها به پایداری در کسب و کار نائل می شود.

محمدی انسجام افقی را راز اساسی موفقیت سازمانهای بهره ور بر شمرد و گفت : در انسجام افقی باید در ۴ سرمایه فیزیکی ، فکری ، اجتماعی و سرمایه عاطفی هم افزایی کنیم و سازمانها و شرکتها به طور همزمان به این موضوع – انسجام افقی – توجه نمایند .

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از فرایند برگزاری دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی اظهار داشت : امسال حدود ۳۲۱ درصد ( تقریبا ۳ برابر ) تعداد مقالات و تجارب دریافتی به دبیرخانه کنفرانس افزایش داشته است که از استقبال ارزشمند صاحب نظران و کارشناسان حوزه منابع انسانی قدردانی می کنیم .

وی افزود امسال ۶۸ درصد از شرکت کنندگان در کنفرانس از بخش خصوصی هستند که پیامدهای مثبت این حمایت را در آینده شاهد خواهیم بود.

محمدی ابراز امیدواری کرد : دستاوردهای این همایش بیش از پیش فرهنگ توجه به منابع انسانی را به دنبال داشته باشد

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.