اولویت‌های پروژه قزوین-الموت-تنکابن اعلام شد

|
0 دیدگاه

معاون توسعه و ساخت راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل کشور با اعلام اولویت‌های محور قزوین-الموت-تنکابن، گفت:‌ قطعه ۴ این محور تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خیرالله خادمی  با اشاره به این‌که  محور قزوین- الموت- تنکابن ۱۴۸ کیلومتر طول دارد، اظهار کرد:‌ این محور استان های قزوین و مازندران را به یکدیگر متصل می‌کند و از این میزان حدود ۹۴ کیلومتر در استان قزوین واقع شده  و با احداث این مسیر زمینه تسهیل در تردد خودروها از  استان‌های مرکزی و جنوبی به شمال کشور فراهم می‌شود.

وی اولویت اجرایی در این پروژه را اتمام هرچه سریع‌تر قطعات یک و دو به طول ۶۲ کیلومتر حدفاصل قزوین تا منطقه گردشری الموت و بخش مرکزی معلم کلایه اعلام کرد و افزود‌:  تکمیل مطالعات دقیق ژئوتکنیکی، ژئوفیزیکی و پهنه‌بندی خطر زمین لرزش محدوده لغزشی کیلومتر ۳۵ تا ۴۵ نیز تسریع شده است.

وی با اشاره به این‌که قطعه ۴ این محور به طول ۳۱ کیلومتر طراحی شده که دارای ۶ دستگاه تونل به طول ۷ کیلومتر است، تصریح کرد: در این قطعه حفاری ۵ دستگاه  کامل شده و کل قطعه  نیز تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.هم اکنون ۴ کیلومتر  از تونل‌ها حفاری شده و عملیات اجرایی تونل شیرکوه به طول ۸۰۰ متر نیز آغاز شده است.

وی کاهش چشمگیر ترافیک محورهای موازی در استان‌های تهران و البرز

3 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.