اگر جای قبض برق، باتری قلمی بگیریم به صرفه‌تر است

|
13 دیدگاه

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: در شرایط فعلی و با توجه به متوسط دریافتی از مشترکین اگر به ازا مصرف، روزانه یک عدد باتری قلمی از مشترکین دریافت شود در مقایسه با قبوض برق به صرفه تر خواهد بود.

غلامرضا خوش‌خلق در خصوص اقتصاد برق گفت: شرکت برق منطقه ای تهران وظیفه تولید، انتقال و توزیع برق برای سه استان تهران، البرز و قم را بر عهده دارد که در کشور ما برای تولید برق از سوخت های فسیلی مانند گاز استفاده می شود.

وی در ادامه افزود: مجموعه قیمت تمام شده هر فعل و انفعالاتی از تولید، انتقال و توزیع بدون احتساب قیمت سوخت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان تمام می شود که متوسط دریافتی از مشترکان کیلوواتی ۶۰ تومان است، از همین رو شاهد فاصله افتادن بین درآمدها و هزینه ها هستیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای در ادامه به بیان مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: اگر به ازای عرضه ۲۴ ساعت برق به مشترکین روزانه یک عدد باتری قلمی از مشترکین دریافت شود، سرجمع قیمت ها در انتهای ماه  ۳۰ هزار تومان و برای یک دوره قبض دو ماهه ۶۰ هزار تومان می شود، این در حالی است که متوسط دریافتی قبوض برق در سراسر کشور ۱۴ هزار تومان است.

خوش خلق در خصوص متوسط دریافتی قبوض برق استان تهران گفت: برای این استان به دلیل بالا بودن هزینه نگه داری، تعمیرات و مصرف بیشتر، قبوض برق در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر است.

وی در انتها اظهار کرد: قیمت آب و برق در سبد مصرفی خانوار در مقایسه با اقلام دیگر قیمت پایین تری دارد که نیاز تجدید نظر بر روی قیمت آنها دیده می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

13 دیدگاه

توسط: سعيد حاتمي زاده

قيمت تمام شده برق بنا به دلايلي از جمله پايين بودن بهره وري عوامل توليد و … بالا است كه با با اصلاح آن كه بر عهده مديريت سازمان است ميتوان قيمت تمام شده را پايين آورد و پس از آن صحبت از هزينه ها كرد . لذا آيا بهتر نيست اول نقش مديريت را در نظر بگيريم و صحبت از اقداماتي كنيم كه منجر به كاهش هزينه ها شود ؟ بعد گزارش اقدامات و نتايج آن را به اطلاع مردم رسانده شود و سپس به مقوله هاي ديگر بپردازيم.

توسط: محمدی

در امریکا هر کیلو وات حدود ۱۰ سنت فروخته می شود
هر دلار ۱۰۰ سنت ارزش دارد
با حساب دلار ۳۶۰۰ تومانی هر کیلو وات در امریکا ۳۶ تومان فروخته می شود
شرکت های خصوصی زیادی برق می فروشند که معلوم می شود برایشان سود هم دارد
البته حقوق و در امد در امریکا بسیار بیشتر از ایران است یعنی مثلا در امریکا در امد ۴ میلیون تومان بسیار است
با این حساب در امریکا هر کیلو وات از ۳۶ تومان هم ارزان تر است شاید حدود ۲۰ تومان برسد
انوقت در ایران ۶۰ تومان می فروشند ضرر هم می کنند
به این می گویند بهروری !
همیشه هم منتش را بر سر مردم می گذارند.

    توسط: reza

    داداش ۱۰ سنت میشه ۳۶۰ تومن نه ۳۶ تومن…

توسط: محسن

کدام خانه متوسط کمتر از صد هزار تومان دارد هر روز برق را گران میکنید باز حرف ارزان بودن میکنید اگر میانگین مشترکان را منهای سوخت ومخارج و کارکنان کنیم تراز ان با صحبت این اقایان همخوانی ندا رد مشترکین خانگی و مناطق گرمسیر و بخش کشاورزی را کنار بگذاریم مشترکان تجاری خود رقم بالای می باشد کار از عدم مدیریت و چیز های دیگر است حاضرم این محاسبه را ثابت کنم که برق نسبت به پرداخت مردم ارزان نیست شما تجدید نظر در نیروگاه و اتلاف انرژی و عدم مدیریت را سر لوحه کار قرار دهید نه افزایش قیمت برق را مردم کمرشان زیر مخارج خرد شده . اگر امکانش بود باطری را خود بکار می بستیم تا پول گزاف نپر دازند

توسط: آگاه

درود بر دوستمان.عمده مشکل در اینجاست که ارقام محاسبه شده برای قیمت تمام شده هر کیلووات ساعت برق با شرایط مدیریتی غیر استاندارد شامل ده ها هزار پرسنل بیکار و میلیونها متر مربع فضای اداری مزاحم هزاران ماموریت روزانه تشریفاتی صدها سمینار بیهوده به همراه یک شبکه غیر استاندارد و فرسوده با اتلاف بالا بدست آمده . چاره کار در کاهش هزینه های پرسنلی و پشتیبانی و حرکت به سوی تکنولوژی نوین در همه جوانب میباشد

توسط: علی احمدی

شما مدیران محترم اگر از سهم خودتون واخوی ودوستان واختلاسگران بگذرید
هر کیلو وات ۲۰ تومان هم نمیشه

توسط: افشين يوسفي

هزينه مديريت همراه با بي لياقتي و بيسوادي شما منسئولان و اختلاس هاي وقت و بي وقت تان را كه مردم نبايدبدهند ، كل وزرا استعفا كنيد ، يه عده تكنوكرات از كشورهاي ديگه بيارين جاي خودتون. هم كارايي شون بالاست و هم دزدي نمي كنند !

    توسط: ا

    به والله کمونیست ها هم بیان مدیریت کنن بهتره

توسط: افشين يوسفي

هزينه مديريت همراه با بي لياقتي و بيسوادي شما مسئولان و اختلاس هاي وقت و بي وقت تان را كه مردم نبايدبدهند ، كل وزرا استعفا كنيد ، يه عده تكنوكرات از كشورهاي ديگه بيارين جاي خودتون. هم كارايي شون بالاست و هم دزدي نمي كنند !

توسط: ارش

اگر هزینه سوء مدیریتهای را از مدیران کم کنیم .. به جای مدیران این کشور مترسک ساخته شده از کود حیوانات بگذاریم و هر روز به انها تعظیم کنیم, به صرفه تر خواهد بود

توسط: احمد

دوستان ظاهرا از هزینه های احداث و نگهداری تجهیزات تولید،انتقال و توزیع برق خبر ندارند.میدونید هزینه احداث هر کیلومتر خط ۲۳۰kv چقدره؟یا هزینه خرید ترانس و راه اندازی یک پست ۴۰۰kv چقدر میشه؟ یا تلفات برق در هر کیلومتر چند تومنه؟
من منکر مدیریت نامناسب در ایران نیستم ولی پروژه های صنعت آب و برق از پر هزینه ترین پروژه های کشور هست که با این قبض ها دخلش با خرجش جور در نمیاد.
هنوز هم برق و آب تو ایران نسبت به درآمد خیلی ارزونه.دلیلشم نحوه مصرف آب و برق تو ایرانه.میگید نه یه نگاهی به نحوه مصرف آب و برق خودتون و اطرافیانتون بندازین.

توسط: یاحق

بسمه تعالی
هرکسی دنبال به روز کردن قیمتهای خودشه الا دریافتی و حقوق مردم . بهتره اول دستمزد و حقوق مردم رو واقعی کنید بعد برید سراغ گرون کردن و واقعی کردن بقیه چیزها.
ایکاش مثل دولت آمریکا کشور ما هم میتونست از نخبگان مدیریتی و صنعتی دنیا استفاده کنه.
متأسفانه هر کشور صاحب نامی هم میآد داخل کشور با مدیریت خودمون سازگار میکنیم که نتیجه اش اختلاس و رانت میشود.
یاد نگرفتیم درست کار کنیم. و حتی در جهت رسیدن به منافع شخصی و حزبی گاها ساختارهای سازمانی رو هم بهم میزنیم تا راحتر هرکاری دلمان خواست انجام دهیم و نتیجه اش درهم گسیختگی و عدم راندمان و سوق دادن همه به سمت درآمدهای باد آورده و اختلاس و رانت میشود…..به کجا چنین شتابان….

توسط: طوس ایرانی

بجای این حرفا اول برو طلب پول برق صادراتیمون رو از عراقیها بگیر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.