اگر ذره‌ای به او ظلم شود ما مسئولیم

|
0 دیدگاه

نماینده موافق با وزیر پیشنهادی ارشاد گفت: «حال فرهنگ خراب است اما باید دید دلیل این حال خراب چیست.»

محمد آشوری تازیانی، نماینده بندرعباس در مجلس، در موافقت با وزیر پیشنهادی دولت برای سکان‌داری وزارت فرهنگ و ارشاد، گفت: «ملاک و معیار همه در رای اعتماد منطق قانون است، ما باید در چارچوب حق و عدالت و انصاف و اخلاق مخالفت کنیم. همانطور که در فرمایشات آقای ذوالنور آمد، قانون ملاک اساسی ما است.»

وی افزود: «در رای اعتماد دادن سه مولفه اساسی باید منطق ارزش‌گذاری و ارزیابی ما باشد؛ برخی مخالفان در چارچوب نقد برنامه حرکت کردند، دوستان دیگر به مسائل شخصی آقای صالحی امیری اشاره کردند ولی کسی به پیشینه عملکرد ایشان اشاره‌ای نکرد. اگر قرار است کسی را در یک جایگاهی قرار دهیم و به او رای اعتماد یا حتی عدم اعتماد بدهیم، ضرورت دارد به این نکات توجه کنیم.»

این نماینده مجلس با اشاره به صحبت‌های قاضی‌زاده هاشمی از مخالفان وزیر پیشنهادی ارشاد، توضیح داد: «ایشان گفتند حال فرهنگ خراب است. همه ما معتقدیم حال فرهنگ خراب است ولی چرایی این حال خراب چیست؟ همه ما دغدغه مشترک داریم، دغدغه رهبری نقشه راه همه ما است ولی ما در حوزه فرهنگ مثل سایر حوزه ها دچار فرافکنی هستیم. فرهنگ عرصه گسترده‌ای است. اگر بخواهیم این آسیب شناسی را انجام دهیم، مثنوی هفتاد من کاغذ می شود.»

وی درباره صحبت‌های ذوالنور، دیگر نماینده مخالف هم درخصوص نامه صالحی‌امیری به وزیر اطلاعات در سال ۸۸، آنهم بعد از خطبه‌های رهبری، اشاره کرد و گفت: «در دوره قبل هم که ایشان به عنوان کاندیدای وزارت ورزش مطرح بودند، این موضوع مطرح شد. جلساتی با حضور دوستانی چون آقای نادران برگزار شد، شبهاتی در این خصوص وجود داشت، اسناد آن هم وجود دارد که خدمت اقای لاریجانی می‌دهم.»

آشوری گفت: «قرار نیست من و امثال من برای دنیای آقای صالحی، دین‌مان را بدهیم، اگر ذره‌ای به او ظلم شود ما مسئولیم. درباره آن نامه شبهاتی مطرح است که در جهت اثبات ادعاهای آقای صالحی است. من از آقای علوی استعلام کردم، آن زمان یکی از معاونین وزارت اطلاعات نکته‌ای را با ایشان مطرح می‌کند که سبب می‌شود آقای صالحی نامه‌ای را به وزیر اطلاعات وقت بنویسد که در وزارت اطلاعات وجود دارد و قابل استناد است.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.