ایتالیا برغم کارشکنی بانک های آمریکایی همکاری با ایران را دنبال می کند

|
0 دیدگاه

‘پیرلوئیجی داگاتا’ دبیر اتاق بازرگانی ایتالیا و ایران با تاکید بر اینکه بانک های آمریکایی دوست ندارند تا دیگران با ایران کار کنند گفت: اما ایتالیا به کار خود با ایران ادامه می دهد و نمایشگاه اختصاصی ایران در رم نیز فضای مثبتی را دراین زمینه ایجاد کرده است.

دبیر اتاق بازرگانی ایتالیا و ایران در پی افتتاح نمایشگاه اختصاصی توسعه صنایع ایران در ایتالیا با اشاره به فشارهای امریکا علیه بانک های بزرگ خارجی که با ایران کار می کنند، افزود: در ابتدا برداشت ما این بود که آمریکایی ها برای آنهایی که قصد کارکردن با ایران، پس از برجام را داشتند مشکلی بوجود نمی آوردند. اما واقعیت این است که بانک های امریکایی دوست ندارند دیگران با ایران کار کنند بنابراین لابی خواهند کرد تا ازسرگیری کار و همکاری با ایران هر چه بیشتر به تاخیر بیافتد. اما با این وجود ایتالیا به کار خود ادامه خواهد داد.
وی گفت: صادرات ایتالیا به سوی ایران در ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۷٫۴ درصد افزایش داشته است. نمایشگاه اختصاصی ایران در رم نیز در چنین فضای مثبتی برگزار می شود و ۱۸۰ شرکت ایتالیایی در این نمایشگاه حضور یافته اند تا با شرکت های ایرانی مذاکرات دوجانبه داشته باشند.
وی افزود: بسیاری از این شرکت ها تاکنون با ایران کار نکرده اند و مایلند با استفاده از فرصت نمایشگاه اختصاصی ایران و حضور بیش از ۱۲۰ شرکت ایرانی، برای خود شریکی پیدا کنند.
وی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه صرفأ تجارت نیست، بلکه دستیابی به سرمایه گذاری های مشترک است. در مرحله کنونی تحقق طرح هایی با ابعاد کوچک و متوسط راحت تر است و برای تحقق آنها از بانک های کوچک ایتالیایی استفاده می شود. برای طرح های بزرگ عمرانی که تحقق آنها چند سال کار می خواهد نیازمند ضمانت دولت یا بانک مرکزی ایران است.
نمایشگاه اختصاصی ایران در ایتالیا از روز گذشته در محل نمایشگاه بین المللی رم گشایش یافت و تا روز شنبه ۲۶ نوامبر (۶ آذر) ادامه خواهد داشت.
این نمایشگاه با حضور ۱۱۰ شرکت ایرانی در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع برگزار می شود و در آن مذاکرات دوجانبه ای با حدود ۲۰۰ شرکت ایتالیایی علاقه مند به کار با ایران صورت گرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.