ایرادهای اساسی زنجیره ساخت و ساز در کشور

|
0 دیدگاه

عضو سازمان نظام مهندسی تهران با بیان اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد گفت:متغییر بودن ضوابط شهرسازی و اجازه ساخت و افزایش طبقات واحدها باعث می شود ساختمانی که هنوز عمر فیزیکی آن تمام نشده است، تخریب شود.

مهدی روانشادنیا با تاکید بر اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد گفت: متغییر بودن ضوابط شهرسازی و اجازه ساخت و افزایش طبقات واحدها باعث می شود ساختمانی که هنوز عمر فیزیکی آن تمام نشده است تخریب شود که این امر باعث افزایش ارزش اقتصادی فردی اما به ضرر اقتصاد کشور می شود.

وی افزود:برای تایید اینکه زنجیره ساخت و ساز در کشور ایرادهای بسیاری دارد باید برای آن مثالی زد که به طور مثال در استفاده از مصالح ساختمانی ، استاندارد اجباری نداریم و در جاهایی هم که وجود دارد از استانداردها استفاده نمی شود.

روانشادنیا با بیان اینکه در تهران ۶۰۰ تولید کننده تیرچه وجود دارد خاطر نشان کرد: کمتر از ۵۰ تولید کننده دارای استاندارد از سازمان استاندارد هستند و اغلب سازندگان در استان تهران از تیرچه های فاقد استاندارد استفاده می کنند.

به گفته وی، اگر ساختمانی با کیفیت مناسب طراحی و ساخته شود به دلیل رعایت نکردن فرایند نگهداری، عمر مفید ساختمان کاهش می‌یابد.

روانشادنیا با بیان اینکه بین ارائه خدمات حرفه ای و کیفیت ساخت ارتباط مستقیم وجود دارد ، تصریح کرد : ساختمان در متراژ پایین برای سرمایه گذار توجیه اقتصادی ندارد بنابر این از خدمات استفاده نمی کند و کیفیت را پایین می آورد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.