ایران از جایگاه واقعی خود در زمینه مالی عقب مانده است

|
0 دیدگاه

مدیر عامل مرکز فابا گفت: باید طبق سند ۱۴۰۴ ایران را به جایگاه اول و مرکز فعال صنایع مالی و بانکی در منطقه تبدیل کنیم و متاسفانه باید به این نکته اشاره کنم که ایران طی سال‌های اخیر از جایگاه واقعی خود عقب مانده است.

صبح امروز دومین همایش تراکنش بانکی درمحل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران برگزارشد.

در افتتاحیه این نمایشگاه محمد مراد بیات مهمترینی هدف از برگزاری این رویداد را دانش افزایی وارتقا تکنولوژی در این صنعت و تعامل با جهانیان عنوان کرد و افزود: کشورهای توسعه یافته و پیشرو در این صنعت برای ارتقای تکنولوژی خود رویدادهای متعددی در زمینه نظام الکترونیک بانکی برگزار می‌کنند که بر همین اساس ضرورت برگزاری چنین رویدادهایی از سال‌های پیش احساس می‌شد اما به دلیل عدم ارتباط بین المللی ایران زمینه‌های لازم برای برپایی چنین رویدادهایی و جود نداشت اما خوشبختانه با تلاش‌های دولت و امید و رفع مصائب و مشکلات سیاسی در سطح بین الملل توانستیم این رویداد را در ایران برگزار کنیم.

وی افزود: ما باید طبق سند ۱۴۰۴ ایران را به جایگاه اول و مرکز فعال صنایع مالی و بانکی در منطقه تبدیل کنیم و متاسفانه باید به این نکته اشاره کنم که ایران طی سال‌های اخیر از جایگاه واقعی خود عقب مانده که باید با تکیه بر توان داخل و نگاه به بیرون خود را به جایگاه واقعی برساند.

مدیر عامل مرکز فابا با تأکید بر اینکه در هزاره سوم بدون درک موقعیت فعلی امکان پیشرفت وجود ندارد، گفت: این رویداد رقیب هیچ یک از رویدادهای داخلی نیست و این همایش متکی به بخش خصوصی است پس رقابتی باسایر همایش‌ها در این حوزه ندارد اما ادعا داریم که رقیبی جدی برای رویدادهای مشابه در منطقه هستیم که دراین راه منافع ملی ما، مصالح نظام بانکی، دانش افزایی و انتقال تکنولوژی از جمله اولویت‌ها است.

بیات تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه و همایش کار دولت نیست اما برگزاری همایش و نمایشگاه بدون حمایت دولت امکان پذیر نخواهد بود.

در ادامه این مراسم مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دنیای فعلی متکی بر داده‌ها و اطلاعات که امکان رصد برخط آنها وجود دارد، گفت: در دنیایی که امکان بررسی داده‌ها در سیستم بانکی به صورت لحظه‌ای و جود دارد وجود تخلفات موضوعی قابل بررسی و توجه است.

وی افزود: من در این دوره مجلس به دنبال این هستم تا قوانین به گونه ای باشد که امکان اجرا به صورت دقیق باشد زیرا اگر قوانین ا جرا شود هیچ گاه امکان گردش مالی های بزرگ و غیر قانونی وجود نخواهد داشت.

پزشکیان با اشاره به نرخ سود سپرده ها در سیستم بانکی گفت: متاسفانه برخی بانک‌های ما در حال حاضر تا سقف ۲۵ درصد سود سپرده پرداخت می کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.