ایران تنها بهشت اقتصادی بکر دنیاست

|
0 دیدگاه

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اعلام این که نسبت بدهی خارجی به صادرات ۳.۵ درصد شده است، گفت: امروز اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر بهشتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

پیمان قربانی در افتتاح سومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی با اعلام این که ثبات اقتصادی یکی از موضوعات پر اهمیت برای بانک مرکزی به شمار می‌آید اظهار داشت: کشور در سال‌های گذشته با تورم بالا روبرو بود اما خوشبختانه نرخ تورم در مهر ماه یک رقمی و ۷٫۸ درصد شده است. همچنین نرخ تورم تولید کننده نیز کاهش پیدا کرده که این موضوعات دستاورد چشم‌گیر به شمار می‌آید.

وی با بیان این که برای داشتن بازار ارز با ثبات باید نرخ تورم تک نرخی داشته باشیم افزود: در حال حاضر زمینه مناسبی فراهم شده و بانک مرکزی نیز ایده تورم‌زدایی را در دستور کار خود دارد. ضمن این که رشد اقتصادی نیز در کشور مثبت شده، این در حالی است که در سال گذشته ایران توانسته‌ است با حفظ ذخایر خود به این رشد اقتصادی دست پیدا کند.

معاون اقتصادی بانک مرکزی اضافه کرد: از اواخر سال گذشته در مسیر رونق اقتصادی حرکت‌های مثبتی صورت گرفته، که این موضوع در شرایط پسابرجام سرعت خوبی پیدا کرده است به نحوی که ۶۱۴ روابط کارگزاری ایجاد شده و در کنار این بحث افزایش رشد اقتصادی نیز در دستور کار قرار دارد.

قربانی با اشاره به این که امروز در خصوص روابط ایران با بانک‌های بزرگ دنیا دغدغه‌هایی وجود دارد تصریح کرد: با مذاکراتی که با بیمه‌های صادراتی در بخش فاینانس انجام شده می‌توانیم این دغدغه‌ها را برطرف کنیم. امروز اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر بهشتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

وی تصریح کرد: امروز نسبت بدهی خارجی به صادرات ۳٫۵ درصد است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.