ایران میزبان برگزاری سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون شد

|
0 دیدگاه

معاون بین الملل اتاق تعاون ایران از میزبانی ایران در سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون بخش آسیا و اقیانوسیه در سال۲۰۱۸ خبر داد.

قراگوزلو در این باره اظهار داشت: از آنجایی که این مجمع جهانی بالاترین مرجع بخش تعاون در جهان است و به دلیل ارتباطاتی که این مجمع با سازمان ملل در زیرشاخه UNDP و ILO دارد برگزاری آن  برای کشور امری بسیار مهم به شمار می آید.

قراگوزلو ادامه داد علاوه  بر تاثیر مهم در بخش تعاون ، با توجه به این که حضور در این اجلاس ثبت نامی است و اعضا حق عضویت بالایی می پردازند در کنار درآمدزایی به صورت مستقیم قطع به یقین  موجبات درآمدزایی غیرمستقیم برای کشور نیز محصول جانبی این میزبانی خواهد بود.

وی برگزاری این مجمع را از نظر جایگاه بین المللی به دلیل حضور نماینده ICA GLOBAL و سایر اعضای هیئت مدیره را  بسیار مهم دانست .

وی با اشاره به مزایای فراوان برگزاری این مجمع درایران گفت:با این میزبانی امکان مطرح کردن ایران در اجلاس جهانی که پاییز سال ۲۰۱۷ در مالزی برگزار می شود،به وجود می آید  و این امر عملا یکی از بهترین اتفاقات در بخش تعاون خواهد بود و دستاوردهای زیادی برای کشور در پی خواهد داشت.

قراگوزلو خاطرنشان کرد:یکی از استراتژی های کشورها برای داشتن نفوذ پایدار و مستمر در فضای بین المللی میزبان شدن در مجامع می باشد که خوشبختانه این امر با رایزنی های صحیح و لابی گری ها ی مناسب برای ایران مهیا شد.

وی ادامه داد: در شرایطی که رئیس مجمع جهانی تعاون بخش آسیا و اقیانوسیه فرد ذی نفوذ  چینی و نائب رئیس اول نماینده پر نفوذ مجلس هند و رییس اتاق تعاون هند است دریافت میزبانی کار ساده ای نبوده، اما با لابی هایی که در هیئت مدیره  صورت گرفت وضعیت به نحوی پیش رفت  که برای میزبانی ایران اجماع باشد.

قراگوزلو به برنامه ریزی صحیح و تعریف نیازها برای برگزاری مناسب مجمع اشاره کرد و افزود: ما در ۹۰ روز آینده میزبان هیاتی از ICA برای بررسی مکان و سایر مقدمان اجلاس خواهیم بود، بنابراین تمام حوزه های بخش تعاون از جمله  حمل و نقل، کشاورزی ، بانک و بیمه و غیره باید برای این موضوع برنامه ریزی مناسب  داشته باشند تا ضمن معرفی ایران به سایر کشورها بتوانند از دستاورد های بیشمار آن بهره مند شوند.

معاون بین الملل اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد که در آسیا کشورهایی از جمله کره ، ژاپن ، سنگاپور،استرالیا،نیوزلند، چین و هند بخش تعاون بسیار قوی دارند و حضور آن ها در چنین فضاهایی برای ایران بسیار مهم است.

جوان ترین عضو هیئت مدیره آسیا و اقیانوسیه در تاریخ سه دهه ای این  مجمع امید داد با میزبانی سیزدهمین اجلاس منطقه ای مجمع جهانی تعاون علاوه بر نفوذ بیشتر در ICA بتوانیم جدا از منافع مستقیم برکات بیشتری را برای بخش تعاون کشور داشته باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.