بازدید نعمت زاده از واحد های تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی

|
0 دیدگاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه دیشب در پایان روز نخست سفر خود به استان گیلان از چند واحد تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد انزلی و بخشی از امکانات رفاهی این منطقه بازدید کرد.

محمدرضا نعمت زاده از سه واحد تولید کننده ام دی اف و صنایع چوبی، لامپ و تابلوهای الکترونیکی و پوشاک بچگانه دیدن کردند.
طرح در دست ساخت بندر کاسپین و بخشی از امکانات رفاهی منطقه آزاد انزلی نیز مورد بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

محمدرضا نعمت زاده در این بازدید در ارتباط با افتتاح واحد صنعتی تولید مفتول و سیم مسی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت خاطرنشان کرد: واحد های تولیدی موجود در استان گیلان علاوه بر اینکه رو به رشد هستند  اشتغال بیشتری را ایجاد می کنند و در این راستا طرح های نیمه تمام نیز در حال راه اندازی است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت اظهار کرد: در سراسر کشور یک رو حیه شاداب در جهت توسعه و فناوری و رونق اقتصادی می بینیم.

وی افزود: البته هنوز هم واحدهایی هستند که  مشکلاتشان دیرینه است همچون صنایع بزرگ نساجی که از سال های قبل از انقلاب در اینجا بودند و به دلیل عدم نوسازی و بازسازی با مشکلاتی مواجه هستند که باید فکر دیگری برای آنان کرد.

وی اظهار کرد: تمام سرمایه گذاری های جدید در حال پیشرفت است و هر ماه شاهد افتتاح ده ها پروژه خواهیم بود.

مهندس نعمت زاده  درخصوص اقدامات صورت گرفته در مناطق آزاد گفت: باید تشویق کنیم تا با سرمایه گذاری های بیشتر،  مناطق آزاد ما به مناطق تولید و صادرات تبدیل شود.

وی به بازدید از کارخانه تبدیل ورق خام MDF  به محصولات نهایی و نیز تولید پوشاک اشاره کرد و افزود: من ۲ سال گذشته از این مجموعه تولید پوشاک بازدیدی داشتم که ۷۰۰ نفر اشتغال داشتند و امروز با توسعه ای که صورت گرفته هزار و ۴۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

وزیر صنعت،معدن و تجارت ادامه داد: امیدواریم این منطقه به تدریج ضمن اینکه جنبه های گردشگری را برای مردم حفظ می کند به بخش تولید گرایش پیدا کند که خوشبختانه همین طور است.

وی گفت: انشاا… با در اختیار گذاشتن زمین های بیشتری در اختیار علاقمندان و واحد های تولیدی این منطقه به مرکز اشتغال جوانان و صادرات کالاها که در تلاش هستند تبدیل شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.