بانک‌های اتریش در ایران با چه سودبانکی می خواهند شعبه بزنند؟

|
1 دیدگاه

یک مقام تجاری اتریش گفت، کشورش قصد دارد به منظور تسهیل فعالیت های تجاری دوجانبه چند شعبه بانکی در ایران افتتاح کند.

یک مقام تجاری اتریشی گفت، کشورش قصد دارد به منظور تسهیل فعالیت های تجاری دوجانبه چند شعبه بانکی در ایران افتتاح کند.
هلمت استورر، رئیس اتاق بازرگانی منطقه وورارلبرگ اتریش گفت، بانک های مهمی نظیر بانک اتریش و رایفیسن بانک اینترنشنال علاقمند به همکاری با شرکای ایرانی خود هستند.
وی افزود، ایران و اتریش قبلاچند موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاری امضا کرده اند که به آماده سازی زمینه مناسب جهت گسترش فعالیت های سرمایه گذاری در ایران در آینده کمک خواهد کرد.
استورر با بیان اینکه پتانسیل عظیمی برای سرمایه گذاری شرکای اروپایی در ایران وجود دارد افزود، وورارلبرگ همچنین می تواند به فعالان اقتصادی در آلمان، سوئیس لیختن اشتاین در ورود به بازار ایران کمک نماید.
فردریش استیفت، سفیر اتریش در تهران هفته گذشته گفت، بانک های اتریشی به منظور تسهیل همکاری های مالی،  آماده گشایش شعب خود در ایران در آینده نزدیک هستند.
وی در کنفرانس همکاری های تجاری ایران و اتریش گفت: «بانک های اتریشی قصد دارند به ایران برگردند و یک بانک اتریشی قبلا برای ایجاد شعبه خود در ایران اعلام آمادگی کرده است.»
«در برخی از مقاطع در گذشته، موازنه تجاری بین دو کشور به ۸۰۰ میلیون یورو رسید و واردات کالاهای ایرانی به اتریش به ۴۰۰ میلیون یورو رسید، اما اکنون سطح روابط اقتصادی کاهش یافته است.»
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد ایران در جریان سفر ماه ژوئن خود به وین در زمینه روابط دو جانبه به ویژه در زمینه های اقتصادی و بانکی با رادولف شولتن، مدیر کل کنترل بانک اتریش رایزنی کرده و بر ضرورت گسترش همکاری ها تاکید کرده بود.

موضوع مهمی که در این میان قابل بحث است این است که آیا بانک های اروپایی که در اروپا با روند وام دهی با سودهای بسیار کم و طولانی مدت فعالیت دارند همان روند اروپایی خود را به همراه دارند یا می خواهند روش های سود بانکی ایرانی را مزه مزه کنند.

نظرتان را در این باره بنویسید

3 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: آرش

هم وطن وام ایرانی بخر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.