بانک مسکن سود تسهیلات حساب های پس انداز جوانان را به ۹ درصد کاهش داد

|
1 دیدگاه

بانک مسکن نرخ سود تسهیلات حساب‌های پس انداز مسکن جوانان را با ۲ درصد کاهش از ۱۱ به ۹ درصد رساند.

براساس این مصوبه قراردادهای تسهیلاتی موضوعه که از تاریخ ۲۲ آبان ماه منعقد و ثبت قطعی قرارداد می‌شوند مشمول نرخ سود ۹ درصد خواهند شد.
هدف اصلی حساب پس انداز مسکن جوانان، برنامه ‌ریزی بلند مدت برای خانه ‌دار شدن افراد است و متقاضیان می‌توانند با واریز مبالغ به صورت ماهیانه، سالیانه یا یکجا حداقل پس از ۵ سال و حداکثر پس از ۱۵ سال نسبت به دریافت تسهیلات خرید و احداث مسکن اقدام کنند.
بر اساس این گزارش، براساس مصوبه هیات مدیره بانک مسکن، سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای حساب‌های افتتاحی سال ۱۳۹۵ در پایان سال پنجم در شهر تهران به ۶۰۰ میلیون ریال(۶۰ میلیون تومان)، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) به ۵۷۰ میلیون ریال(۵۷ میلیون تومان) و در سایر شهرها به ۵۴۰ میلیون ریال (۵۴ میلیون تومان) افزایش یافت.
همچنین سقف این تسهیلات در پایان سال دهم در شهر تهران ۸۵۰ میلیون ریال(۸۵ میلیون تومان)، شهرهای بزرگ ۷۶۰ میلیون ریال(۷۶ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۷۰۰ میلیون ریال (۷۰ میلیون تومان) تعیین شد.
متقاضیان می‌توانند در پایان سال پانزدهم نیز در تهران یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال(۱۱۰ میلیون تومان)، در شهرهای بزرگ یک میلیارد ریال(۱۰۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها ۹۰۰ میلیون ریال(۹۰ میلیون تومان) تسهیلات دریافت کنند.
بانک مسکن در راستای سیاست کلان دولت برای خانه دار شدن مردم از طریق پس انداز و ارایه تسهیلات، در شهریور ماه امسال نرخ سود صندوق پس‌انداز مسکن یکم را از ۱۱ درصد به ۹٫۵ و ۸ درصد و در دومین اقدام نرخ سود تسهیلات حساب های پس انداز مسکن جوانان را از ۱۱ درصد به ۹ درصد کاهش داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: فرزاد

خیلی ها چند خانه دارند
و خیلی ها ۱ خانه هم ندارند
نزدیک ۵۰% واحد اضافه (خالی) دست مردم هست ..
نتیجه این هست که با گذشت زمان به ارزش خانه اضافه نخواهد شد و تقریبا همه خانه دار خواهند شد و بیشترین ضرر را کسانی خواهند کرد که سرمایه خود را صرف یک یا چند ساختمان خالی قرار داده اند .
در همین تهران ۱٫۵ میلیون واحد خالی هست
اگر هر واحد ۷۰میلیون تومان مصالح هزینه شده باشد
می شود ۱۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان پول
با این پول می توان ۱٫۵ میلیون مرکز تولیدی یا حمایتی راه انداخت
یا اینکه ۳۵۰۰۰ کارخانه تاسیس کرد‌(هرکارخانه ۴ میلیارد تومان )
در حقیقت مردم یاد نگرفته اند که سرمایه خود را صرف پیشرفت جامعه بکنند و فقط همه و همه دنبال سودجویی خودشان هستند که خودشان به یک جایگاه خوب برسند نه یک جامعه !!!
هیچ امیدی هم نیست
الکی نگیم به امید روزی ک …
یا علی

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.