بانک های عامل باید گره گشایی کنند

|
0 دیدگاه

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: بانک های عامل باید با حرکت در مسیر بانکداری اسلامی از مشکلات گره گشایی کنند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز سه شنبه در بیست وچهارمین همایش استانی ائمه جماعات افزود : امروز روند فعالیت بانک ها در کشور در واقع در مسیر اقتصاد مقاومتی مانع ایجاد می کند.
وی ادامه داد: امروز در نظام اسلامی باید بانک ها به سمت بانکداری اسلامی حرکت کنند.
حسینی همدانی اظهار داشت: ضرورت دارد تا با حضور سرمایه گذاران متدین
نظام باندکاری اسلامی و بدون ربا را پایه گذاری کنیم .
وی افزود: ربا فعالیت سالم اقتصادی را از بین می برد و سبب مخدوش شدن فعالیت های اقتصادی می شود.
آیت الله حسینی همدانی گفت: مسئولان و سیاست‌گذاران امور اقتصادی باید از تولیدکنندگان داخلی حمایت به عمل آورند چرا که شرط تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت مسئولان از تولید ملی است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: درعین‌ حمایت مسئولان ، تولیدکنندگان نیز باید تلاش کنند تولیداتشان ازلحاظ کیفی پیشرفت کند تا بتوانند رضایت مصرف‌کنندگان را به همراه داشته باشند.
امام‌جمعه کرج با بیان اینکه باید این قطعیّت در مصرف‌کننده داخلی به وجود آید که مصرف کالای خارجی به ضرر اقتصاد کشور است، تأکید کرد: این مسائله باید با همکاری و همت تمام دستگاه های عامل و مرتبط، در سطح جامعه به شکل فرهنگ دربیاید تا همه به مصرف کالای داخلی گرایش پیدا کنند.
وی از ورود مواد تراریخته به کشور انتقاد کرد وگفت : برخی درصدد واردات مواد تراریخته هستند که این مواد می تواند در آینده سبب بروز مشکلات عدیده ای همچون ناباروری و انقراض نسل گردد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی ناطقی امام جمعه شهرستان ساوجبلا نیز در این همایش خواستار راه اندازی واحدهای کوچک خانگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به اقتصاد خانوار شد.
همچنین حجت الاسلام قادر محمدی امام جمعه شهر چهار باغ با بیان خدمات انجام شده در بخش چهارباغ از فقر فرهنگی در این بخش گلایه کرد وگفت : وجود دوزندان و بازار خرید وفروش خودرو در این بخش باعث بروز معضلات مختلف و مشکلات فرهنگی شده است.
وی از مسئولان خواست با پیگیری این معضل از حیث فرهنگی و امنیتی واجتماعی باعث ارتقای این بخش شوند.
وی خواستار تسریع در راه اندازی شهرک صنعتی ۸۰۰ هکتاری در اسماعیل آباد شورقلعه در بخش چهار باغ شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.