بانک ها انتظار استان در پرداخت تسهیلات را برآورده نکردند

|
0 دیدگاه

استاندار اصفهان گفت: مجموعه بانک ها همچنان انتظارهای مدیریت این استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک را برآورده نکرده اند.

روابط عمومی استانداری اصفهان روز چهارشنبه به نقل از رسول زرگرپور که در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان سخن می گفت، یادآور شد: این موضوع در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز منعکس شد.
جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، روز ۲۷ مهر امسال برگزار شد.
استاندار اصفهان گفت: تاکنون بیش از ۴۲۰ واحد تولیدی کوچک، تسهیلات خود را دریافت کرده اند و با اینکه رقم مزبور عدد قابل توجهی است اما برای مدیریت استان راضی کننده نیست.
زرگرپور، ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک را یکی از سه محور اصلی فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: ارائه بسته حمایتی به واحدهای کوچک با قوت در حال پیگیری است.
در طرح ارائه بسته های حمایتی به صنایع کوچک و متوسط، ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات به ۶۰۰ واحد صنعتی در استان اصفهان پیش بینی شده است.
استاندار اصفهان اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در مقوله اقتصاد مقاومتی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در تهران و متناظر آن در استان ها تشکیل شده است، می توان گفت که مهمترین جلسه های استان، جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.
زرگرپور با بیان اینکه این ستاد سه محور اصلی را پیگیری می کند، واگذاری طرح های دولتی به بخش غیردولتی را از جمله این محورها توصیف کرد.
استاندار اصفهان افزود: در این استان چهار هزار طرح وجود دارد که از این تعداد ۸۰۰ طرح قابل واگذاری به بخش غیردولتی است.
وی ادامه داد: واگذاری ۱۱۰ طرح به بخش غیردولتی با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم هرچه سریعتر موانع آن برطرف شود.
وی، سومین محور اصلی فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی استان را طرح های عمرانی و سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: دستگاه ها در هر جلسه طرح های خود را معرفی و میزان پپیشرفت آن را اعلام می کنند.
وی با بیان اینکه ۱۶۰ طرح پیشنهادی برای اقتصاد مقاومتی در استان مطرح است، اضافه کرد: در اولویت نخست ۳۵ طرح مورد تایید قرار گرفت و دیگر طرح ها در اولویت های بعدی قرار دارد.
زرگرپور با اشاره به گزارش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سازمان فنی و حرفه ای در باره اقدام های صورت گرفته در راستای طرح های ابلاغی اقتصاد مقاومتی گفت: کارها با قوت در حال پیشرفت است و در چند ماه گذشته اتفاق های خوبی در این زمینه در استان افتاده است.
استاندار اصفهان به حضور طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی به عنوان وزیر مُعین اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و گفت: در بازدیدهای وی، مسائل و مشکل های استان برای منعکس شدن در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور اعلام شد.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، وی سیاست های کلان و انتظارهای خود را مطرح کرد و به عبارتی ماه گذشته، ماه اقتصاد مقاومتی در استان بود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان و طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی ۲۷ مهر امسال و همچنین همراه با معاون اول رئیس جمهوری در آبان امسال به اصفهان سفر کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.