باکو میزبان کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری در ایران و آذربایجان

|
0 دیدگاه

کنفدراسیون ملی سازمان های کارآفرین آذربایجان در ماه جاری میلادی در باکو میزبان کنفرانسی با موضوع فرصت های سرمایه گذاری در ایران و آذربایجان خواهد بود.

کنفدراسیون ملی سازمان های کارآفرین آذربایجان در ماه جاری میلادی در باکو میزبان کنفرانسی با موضوع فرصت های سرمایه گذاری در ایران و آذربایجان خواهد بود.
در این کنفرانس که برای روزهای ۱۰ و ۱۱ نوامبر برنامه ریزی شده، پانل هایی تخصصی با حضور سرمایه گذاران ایرانی و آذربایجانی برگزار خواهد شد.
هدف از این کنفرانس، اطمینان از اجرای موافقتنامه های دوجانبه امضا شده بین دو کشور و نزدیک تر کردن سرمایه گذاران ایرانی و آذربایجانی به یکدیگر عنوان شده است.
این کنفرانس با مشارکت سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، بنیاد گسترش صادرات و سرمایه گذاری آذربایجان، وزارت امور خارجه آذربایجان، سفارت ایران در باکو و آکادمی بین المللی علوم گرجستان برگزار خواهد شد.
حجم مبادلات تجاری بین ایران و آذربایجان در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۰ درصد افزایش داسته است.
بر اساس آمارهای رسمی، مبادلات تجاری بین دو کشور در بازه زمانی ژانویه تا جولای ۲۰۱۶ به ۱۰۵٫۷ میلیون دلار رسیده، که بیش از ۷۷ میلیون دلار ان مربوط به واردات از ایران بوده است. صادرات آذربایجان به ایران در سه ماهه نخست ۲۰۱۶، تقریبا دو برابر شده و به رقم ۱۴٫۴ میلیون دلار رسیده است. همچنین حجم واردات این کشور از ایران از ۱۹٫۴ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۲۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ رسیده است.
کشاورزی، بانکداری، داروسازی و همکاری در زمینه کوریدور ترانزیتی بین المللی شمال- جنوب از حوزه های اصلی مورد تمرکز دو کشور هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.