بهای نفت ایران ۶ دلار افزایش یافت

|
0 دیدگاه

تولید نفت ایران در دهمین ماه سال جاری میلادی ۲۷ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز افزایش یافت و قیمت نفت ایران در این ماه با افزایش حدود ۶ دلاری مواجه شد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۲۷۵۰۰ بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در‌ اکتبر ۲۰۱۶ برابر با مهر امسال خبر داد. تولید نفت ایران در این ماه به ۳٫۶۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

تولید مجموع ۱۴ عضو اوپک در اکتبر ۲۰۱۶ نیز ۲۳۶ هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشته و به ۳۳٫۶۴۳ میلیون بشکه در روز رسیده است .

بر اساس این گزارش نیجریه بیشترین افزایش تولید و آنگولا بیشترین کاهش تولید در ماه میلادی گذشته را داشته اند. تولید نفت نیجریه در ماه اکتبر ۱۷۰ هزار بشکه در روز افزایش و تولید آنگولا ۱۶۵ هزار بشکه در روز کاهش داشته است .

این گزارش همچنین از افزایش قیمت نفت ایران در ماه اکتبر خبر داده است. قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در این ماه به ۴۷٫۳ دلار رسیده که ۵٫۹۱ دلار از ماه قبل بیشتر بوده است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی نیز ۳۸٫۱۲ دلار اعلام شده است که حدود ۱۳ دلار کمتر از مدت مشابه سال قبل از آن بوده است

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.