بهبود روند معاملات بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری

|
0 دیدگاه

فعال بازار سرمایه با اشاره به بهبود روند معاملات بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری گفت: : افزایش نرخ های جهانی توانسته وضعیت و شرایط صنایع بورسی را بهبود بخشد.

محمد رضا گیوکی فعال بازار سرمایه در خصوص روند شاخص بورس در نیمه آبان ماه گفت: طبق پیش بینی های قبل به نظر می رسد ازار در نیمه دوم امسال ، از شرایط مطلوبتری نسبت به نیمه اول برخوردار خواهد بود ، در هر صورت گشایش های اقتصادی کم کم تاثیرات خود را بر اقتصاد نمایان می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: افزایش نرخ های جهانی نیز توانسته اندکی وضعیت و شرایط صنایع بورسی را مساعدت کند ، بدیهی است که قیمت های جهانی به خصوص ، قیمت جهانی طلا و نفت ، دو متغیر عمده تاثیر گذار بر بورس اوراق بهادار است .

فعال بازار سرمایه با اشاره به تاثیر پذیری بازار سرمایه از اقتصاد جهانی تصریح کرد:  بازار بورس نه تنها از اقتصاد ملی ، بلکه از اقتصاد جهانی نیز تاثیر می پذیرد از طرفی  به دفعات زیادی این مساله مطرح شده است که بورس رشد نخواهد کرد به جز با دستیابی به رشد اقتصادی و دستیابی به رشد اقتصادی، توسعه پایدار و تخصیص بهینه منابع مستلزم وجود یک سیستم مالی کارا می باشد که بتواند با کمترین هزینه، بهینه ترین تخصیص منابع را صورت دهد.

گیوکی با بیان تاثیر ساختار نظام بانکی بر روند اقتصاد و بازار بورس اظهار کرد: اما با توجه به شرایط بازار مالی ایران و بانک محور بودن آن ، ساختار و نظام بانکی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصاد خواهد داشت و با اقداماتی که جهت اصلاح ساختار بانکی کشور صورت گرفته انتظار رشد و بهبود بازار سرمایه، غیر منطقی نیست و به طور حتم تاثیرات مطلوب خود را بر بورس تهران در بلند مدت و میان مدت خواهد داشت .

وی در ادامه یادآور شد:  اما در کنار تمام نوسانات مثبت و منفی بورس تهران ، باید با افزایش و ارتقای سواد مالی سرمایه گذاران ، درصدد مرتفع و هموار ساختن محدودیت های بازار سرمایه باشیم ، که اولین و مهمترین عامل موثر بر تصمیم گیری سرمایه گذاران در بورس اوراق بهادار ، شاخص قیمت سهام است .

فعال بازار سرمایه در توضیح عوامل موثر بر روند قیمت سهام گفت: هر چند که آگاهی از عوامل موثر بر قیمت سهام با اهمیت است اما به طور طبیعی عوامل زیادی در شکل گیری اطلاعات و دیدگاه های سرمایه گذاران تاثیرگذار است ، که نهایتا قیمت سهام شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهند .

وی در انتها خاطر نشان کرد:  یکی از گام های مهم در سرمایه گذاری این موضوع است که تنها استراتژی شاخص محوری نداشته و برای خرید سهام ارزنده به فاکتورهای بنیادی شرکت ها توجه ویژه ای داشته تا با دانش مالی خود بتوانیم در پیشبرد هر چه بیشتر اهداف بازار سرمایه و رونق و بهبود تولید داخلی کشور ، سهیم باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.