بهره‌برداری از ۳ طرح صنعتی -تولیدی در استان کرمان

|
0 دیدگاه

با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت، چند طرح صنعتی و تولیدی از جمله طرح شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن گندله در سال افتتاح می شود.

طرح گندله سازی گل گهر که ۱۴۰ هزار تن آن  به صورت آزمایشی تاکنون تولید شده است با سرمایه گذاری ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی و ۱۰۳ میلیون یورویی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل نموده است.

همچنین طرح تولید مس کاتد پالایشگاه خاتون آباد با ظرفیت اسمی تولید ۱۰۰ هزار تن مس کاتد در فاز اول و تولید فعلی ۳۵ هزار تن به بهره برداری می رسد.

این واحد با هدف تکمیل زنجیره فرآوری مس ساخته شده است و با راه اندازی آن برای  ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

همچنین کارخانه نیمه صنعتی تولید پیگمنت دی اکسید تیتانیوم نیز در این سفرافتتاح می شود  واین واحد تولیدی سالانه ۶۰۰ تن پیگمنت دی اکسید تیتانیوم تولید می کند و کل سرمایه گذاری  انجام شده در این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال  و ۲ میلیون یورو است که برای ۳۰ نفر شغل ایجاد شده است و تولید آزمایشی آن از مهر امسال آغاز شده است.

لازم به ذکر است که تعداد معدودی از کشورهای دنیا صاحب تکنولوژی فرآوری تیتانیوم و تولید پیگمنت هستند که با اجرای این پروژه خوشبختانه ایران نیز به جمع این تعداد معدود اضافه خواهد شد.

در ادامه سفر معاون اول رییس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت به استان کرمان عملیات اجرایی طرح تیتانیوم کهنوج نیزآغاز می شود.

فاز اول این کارخانه (کانه آرایی) با ظرفیت تولید ۱۳۰ هزار  تن در سال و عیار ۴۵ درصد دی اکسید تیتانیوم و فاز دوم کارخانه (ذوب  یا سرباره سازی) با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و عیار سرباره ۷۰ درصد دی اکسید تیتانیوم خواهد بود.

کل سرمایه گذاری انجام شده در این ۲ فاز  ۵ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال و اشتغال زایی این طرح ها ۸۸۲ نفر است.

با اجرای کارخانجات فوق از واردات ۵۰ هزار تن پیگمنت مورد نیاز کشور با ارزش حدود ۱۵۰ میلیون دلار در سال جلوگیری می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.