بهره برداری از ۲۲ طرح بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی

|
0 دیدگاه

همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان البرز، ۲۲ طرح بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در این استان به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: این طرح ها در زیر بخش های آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، دام وطیور، آبزی پروری و تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.
سید مجید موسوی افزود: این طرح ها در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۰۴۵ میلیارد ریال از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی و آورده اشخص با اشتغالزایی ۷۲۷ نفر در سطح استان به بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود.
وی از جمله این طرح ها را نوسازی، بهسازی، تکمیل ظرفیت و راه اندازی یکی از بزرگترین طرح های شیلاتی استان با تولید ۱۵ میلیون قطعه بچه ماهی و با صرف ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی دانست که زمینه ایجاد اشتغال ۲۵ را به طور ثابت فراهم می کند.
وی، افتتاح فاز اول باغ سیب مهرشهر کرج شامل اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، کاشت نهال مثمر پایه رویشی عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای ۱۲ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۲۲۴ هکتار با اعتباری معادل ۱۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۲ نفر از دیگر این طرح ها است که با اجرای این طرح سطح شبکه های آبیاری تحت فشار استان به حدود ۱۲ هزار و ۴۵۰ هکتار افزایش می یابد.
موسوی اضافه کرد: بهره برداری از مرغداری گوشتی، گلخانه تولید مکانیزه نشاء و همچنین شروع عملیات اجرایی بزرگترین باغ گردوی استان به وسعت ۷۰۶ هکتار، تکمیل ایستگاه پمپاژ پساب فاضلاب تعاونی تولیدی ماهدشت، اولین نمایشگاه دائمی نهاده ها و ماشین آلات کشاورزی و توسعه کارخانه داروسازی فارمازند و سیلوی ۳۰ هزار تنی غلات از دیگر این طرح ها است.
وی گفت: فردا آیین متمرکز بهره برداری از این طرح ها در بهره برداری از سردخانه ۱۵ هزار تنی در زمینی به وسعت ۴ هکتار با سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال در منطقه محمدشهر کرج با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام می شود

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.