به “طهرانی مقدم” گفتم به هر قیمتی شده موشکها را آماده شلیک کنید

|
8 دیدگاه

سردار سرلشکر محسن رضایی عصر دیروز در جمع فرماندهان، پیشکسوتان و نخبگان بسیج با ابراز تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) با بیان اینکه ما در شرایط جنگ گفتیم که هم باید موشک وارد کنیم و هم موشک بسازیم، ابراز کرد: آن زمان یک تیم را به سوریه فرستادیم که آقای حافظ اسد با توجه به تعهداتش به شوروی فقط قبول کرد تا بچه‌های ما را آموزش دهد.
فرمانده اسبق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حضور محسن رفیق دوست در لیبی برای وارد کردن موشک اشاره کرد و یادآور شد: آقای رفیق دوست با تحریک و تشویق قذافی تعدادی موشک گرفت و به داخل ایران آورد که تعدادی از افسران لیبی نیز به کشور ما آمدند.

وی ابراز کرد: ما می‌دانستیم که این دو کشور دانش ساخت موشک را به ما نمی‌دهند چرا که خودشان موشک‌ها را از روسیه خریده بودند و در این حال بود گفتیم تا تعدادی بروند و دانش ساخت موشک را از کره شمالی کسب کنند و در آن موقع نیز رهبر کره شمالی در عین وابستگی به چین و شوروی انسان بزرگی بود که استقلالی داشت و بالاخره ما توانستیم دانش موشکی را به دست آوردیم.

سرلشکر رضایی ادامه داد: وقتی تهران توسط صدام در عملیات بدر مورد هدف قرار گرفت ما موشک‌های لیبی را به سمت کرمانشاه بردیم تا بغداد را بزنیم اما افسران لیبی به سفارت لیبی فرار کرده و ۱۷ قطعه حساس این موشک‌ها را با خود برده بودند تا ما نتوانیم شلیک کنیم.

وی با بیان اینکه به شهید طهرانی مقدم گفتم که با غیرت حزب‌اللهی خود به هر قیمتی باید این موشکها را آماده شلیک کنید اظهار داشت: بنده در نامه‌ام به امام به کار بزرگ بچه‌ها اشاره کردم و وقتی نخستین موشک را به سمت بغداد زدیم تا یک هفته صدام می‌گفت این کار خرابکارانه از داخل بود اما بعد اعتراف کرد که ایران صاحب موشک شده است.

سرلشکر رضایی با بیان اینکه نمی‌شود به کسی اعتماد کرد گفت: ما باید روی پای خودمان راه برویم، ما این کار را کردیم و خودمان دست به ساخت موشک زدیم و الان کره شمالی از ما طلب دانش موشکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز موشک‌های ۲۰۰۰ کیلومتری را ساخته‌ایم که خطایش به ۱۰ و ۱۵ متر رسیده است اما چطور می‌شود که ما نتوانستیم یک خودروی با کیفیت در داخل تولید کنیم.

23 پسندیده شده
از این نویسنده

8 دیدگاه

توسط: سعید

روش نمی شه بگه به طهرانی دستور دادم!

بابا همش میخواهی یادمان بیاوری که رییس بودی!
خب قبول بودی!
ولی اسطوره ها همانهایند و رییس ها الزما که نباید اسطوره شوند!

  توسط: محمد

  اصلا داداش قضاوت درستی نکردی !!!!همین جور فکرمیکنید در مورد سرمایه هاتان که لیاقت سوار ماشین خوب شدن را پیدا نمکنید..هشت سال جنگ را اداره کردن ساده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!

توسط: ازاد

هر كس موشك را با خودرو مقايسه كند از اقتصاد و مشكالات هيچي نمي فهمد اقاري رضايي گروه بهمن كه دست دوستان شماست اقاي رضايي موشك توجيه اقتصادي نمي خواهد حودرو مي خواهد موشك را مردم عادي سوار نمي شوند خودر رو هر كس سوار مي شود

  توسط: محسن

  اقای آزاد چرا نمیشه مقایسه کرد..منظور ایشون دانش فنی موشکه نه صرفه اقتصادیش

توسط: REZA

اولا موشک ها را مصرف کننده خودش میسازه .ثانیا ۳۵ درصد عوارض نمیده . ثالثا و مهم ترین اینکه کار دست انسانهای کاردان ومتخصص اداره میشود.

توسط: هادي

همون موشكها بود كه در سايت تركيد؟

توسط: اطلاعيه

اين كامنت آخري راحذف كرديد كه كرديد در غير اينصورت بايد جوابگوي مراجع ذي صلاح باشيد

  توسط: روزنامه آسیا

  دوست عزیز اول شفاف خودتان را معرفی کنید سپس درخواست حذف کامنت بدهید. در ضمن اینگونه درخواست ها حتما می بایست کتبا و از طریق همان مراجع ذی صلاح ارایه گردد.
  با سپاس

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.