بورس های کالا و انرژی، مرجع قیمت های جهانی

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بورس کالا در حوزه محصولات کشاورزی و صنعتی و بورس انرژی در حوزه نفت و انرژی قابلیت تبدیل شدن به مرجع قیمت گذاری منطقه ای و جهانی را دارند.

شاپور محمدی گفت: ایران در تولید برخی کالاها دارای مزیت های فراوان است و قطعا می تواند در قیمت گذاری بعضی از کالاهای کشاورزی و صنعتی از کانال بورس کالا و همچنین در حوزه انرژی از جمله نفت و گاز از کانال بورس انرژی نقش موثری ایفا کند و به منشایی برای قیمت های جهانی مبدل شود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: رینگ های بین الملل در بورس کالا و انرژی برای این کار آمادگی داشته و برنامه های توسعه ای در بخش بین الملل این بورس ها، در دستور کار قرار دارد.

دانش آموزان، سرمایه گذارارن و بازرگانان آینده کشور

رئیس سازمان بورس در بازدید از کارگاه آشنایی با بازار سرمایه هم گفت : یکی از فرایندهایی که باید مورد توجه قرار گیرد، ترویج سرمایه گذاری ملی است و اگر آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه از گروه سنی دانش آموزی آغاز شود، در آینده تاثیر مثبتی در فراگرد اقتصادی کشور خواهد داشت.

محمدی تاکید کرد: برای توسعه بازار سرمایه، فرایند فرهنگ سازی و آموزش باید از رده سنی کودکان و نوجوانان آغاز شود. بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار با همکاری شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در صبح دومین روز دوره سوم نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کارگاه آشنایی با بازار سرمایه ویژه دانش آموزان را برگزار کرد.

شاپور محمدی از این کارگاه آموزشی که با هدف آشنایی دانش آموزان با مفهوم پس انداز و سرمایه گذاری در بازار سرمایه برگزار شد، بازدید کردند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به اهمیت فرهنگ سازی در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: دانش آموزان تاجران و سرمایه گذاران آینده کشور هستند.

وی ابراز امیدواری کرد دانش آموزان امروز ایران، بهترین بازرگانان فردای این کشور باشند و گفت: برای آنکه بتوانید در آینده به یک سرمایه گذار حرفه ای تبدیل شوید و استقلال عمل داشته باشید باید سرمایه گذاری در بازار سرمایه را از دوران دانش آموزی آغاز کنید.

سومین دوره نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و هشتمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران تا چهارشنبه ۱۲ آبان ادامه خواهد شد.

کیش اینوکس ۲۰۱۶ میزبان ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی است و دست کم ۶۰ خبرنگار داخلی و خارجی این رویداد بین المللی را پوشش می دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.