بیمه عمر ۵ تا ۶ درصد بیمه شدگان ایران را تشکیل می دهد

|
0 دیدگاه

مدیرکل بیمه ایران استان قزوین گفت: بیمه عمر تنها ۵ تا ۶ درصد از کل بیمه شدگان را تشکیل می دهد در صورتیکه این میزان در کشورهای توسعه یافته ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

محسن شمس در هشتاد و یکمین سالگرد تاسیس بیمه ایران افزود: حدود ۱۰ هزار نفر در قزوین دارای بیمه عمر هستند.
وی بر ضرورت توجه به فرهنگ ملی کشور در بحث توسعه فرهنگ بیمه را امری اجتناب ‌ناپذیر دانست و اظهارکرد: چابک سازی توام با بهبود کمی و کیفی نیروی انسانی و حق بیمه شعبه، افزایش سهم بازار با توسعه و تقویت شبکه فروش، همراه با مزیت نسبی و ایجاد سیستم های نظارت و کنترل داخلی و حسابرسی داخل شعبه برای امور فنی و مالی را از اهداف سال جاری خود برشمرد.
شمس یکی از مهم‌ترین شاخص‌های صنعت بیمه در هر کشور را ضریب نفوذ بالای آن دانست و با تاکید براینکه وضعیت این شاخص در ایران در قیاس با سایر کشورهای منطقه چندان مناسب نیست، تصریح کرد: علت عمده این موضوع این است که متأسفانه شرکت‌های بیمه در قبال ارائه خدمات جدید متناسب با نیاز جامعه، تلاش جهت توسعه و سودآوری این صنعت و توجه به بیمه‌های خرد از جمله بیمه‌های عمر، در رقابت شدیدی جهت تصاحب حق بیمه ها موجود همدیگر قرار گرفته‌اند .
مدیر کل بیمه ایران استان قزوین با بیان اینکه هم اکنون ۳۷ درصد از سهم بیمه کشور به بیمه شخص ثالث اختصاص دارد تصریح کرد: فرهنگ استفاده از این رشته های بیمه ای در کشور ما نهادینه نشده و همه به دنبال استفاده از بیمه اموال هستند و به اشتباه بیمه عمر را بیمه فوت می دانند، در صورتیکه افراد با استفاده از این بیمه پس از گذراندن زمان مورد توافق در بیمه نامه، مستمری دریافت می کنند.
شمس با بیان اینکه بیمه می تواند یکی از ابزارهای مدیریتی برای افزایش چرخه اقتصاد باشد، یادآور شد: بیمه ابزارهای مدیریتی موجب تداوم گردش چرخه های اقتصاد شده و ضریب موفقیت را بالا میبرد.
وی ادامه داد: رونق اقتصادی، رفاه اجتماعی را به دنبال دارد که منجر به افزایش پس انداز و سطح رفاه اجتماعی خواهد شد.
از مجموع ۱۰۱ نماینده بیمه ایران در استان قزوین ۸ نمایندگی و شرکت خدمات بیمه ای در شهر الوند، ۱۰ نمایندگی در تاکستان و ۸۳نمایندگی و شرکت خدمات بیمه ای در شهرستان قزوین فعالیت می کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.