تاخیر ۹ ماهه در پرداخت حقوق کارکنان ترمینال “سلام”

|
0 دیدگاه

در حالی حدود ۴ ماه از توقف پروژه ترمینال سلام فرودگاه امام می‌گذرد که هنوز حقوق نیروهای این طرح از اسفندماه سال گذشته پرداخت نشده است، مسئله‌ای که یکی از عوامل اصلی متوقف شدن طرح مورد علاقه وزیر راه شده است.

ترمینال سلام فرودگاه امام (ره) از زمستان سال گذشته با چالش‌های اساسی مواجه شد، به‌طوریکه در همان روزهای سرد به دلایلی مرحله اول اخراج کارگران این پروژه اجرا شد. در ادامه به حادتر شدن وضعیت این طرح، عذر تعداد دیگری از کارگران خواسته شد.

این وضعیت در ماه‌های ابتدایی سال جاری نیز ادامه داشت تا این‌که به دلیل عدم پرداخت مطالبات، پیمانکاران پس از پیگیری‌های فراوان به این نتیجه برسند که کار را تعطیل کنند. این‌گونه شد که اوایل تابستان طرح احداث ترمینال سلام آرام آرام متوقف شد تا همه چیز نشان از خلف وعده وزیر راه و شهرسازی داشته باشد. آخوندی خردادماه سال گذشته زمان بهره‌برداری از ترمنیال سلام را ۱۴ ماه آینده یعنی مردادماه ۹۵ اعلام کرده بود.

با آن که تابلو روزشمار اتمام طرح مذکور در سومین روز مرداد عدد منفی یک را نشان می‌داد که کل پیشرفت ترمنیال سلام ۴۰ درصد بود. وضعیت نابسامان ترمینال سلام شرایطی را به وجود آورد تا مرحله سوم اخراج نیرو در این پروژه عملیاتی شود.

در حالی حدود ۴ ماه از توقف ساخت این پروژه می‌گذرد که خبر می‌رسد برخی از نیروها و کارگران این پروژه از بهمن‌ماه سال گذشته هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و مراجعات و پیگیری‌ها در این زمینه بی نتیجه مانده است.

وزرات راه و شهرسازی چندی پیش با مصوبه هیئت دولت عملا از این طرح کنار رفته و قرار است بنیاد مستضعفان منابع مالی ترمنیال سلام را تامین کند. اما در این شرایط مشخص نیست چرا وزارت راه و شهرسازی طور عام و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پرداخت مطالبات پیمانکاران، نیروها، دستگاه‌های نظارتی و … این پروژه تعلل می‌کنند. شاید این انتظار را دارند که حقوق معوق نیروهای این طرح توسط بنیاد مستضعفان پرداخت شود.

به گزارش تسنیم، فتح‌الهی نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تاکید بر این‌که در پروژه ترمینال سلام تا بهمن پارسال (۹۴) حدود ۵۰۰ نفر فعالیت می‌کردند اما اکنون کارگران تعدیل شده اند گفته بود: مقرر بود از سال گذشته بخش خصوصی وارد عمل شده و کارها رونق بگیرد، اما هنوز خبری نیست و بدهی سنگین کارفرمایان به پیمانکاران همچنان باقی است. نبود بودجه برای پرداخت طلب پیمانکار از طرف مجری طرح و نیاز مالی برای خرید مصالح و اقلام مورد نیاز دلیل تعطیلی این پروژه ها هستند.

پس از این اظهارات بود که فتاحی عضو هیئت مدیره شهر فرودگاهی امام ۱۰ تیرماه امسال گفت: ساخت ترمینال سلام متوقف نشده و کارها در دست انجام است. در رابطه با این ترمینال نیازمند تامین منابع مالی هستیم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر این که ترمینال زیارتی سلام برای کمک به ترمینال یک فرودگاه به زودی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد یادآور شد: اگر تامین منابع مالی مورد نیاز که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود، محقق شود این ترمینال فروردین یا اردیبهشت سال آینده تکمیل می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.