تازه‌ترین نمایشگاه‌های هنری در تهران

|
0 دیدگاه

فرهنگسراها و گالری‌های شهر تهران از فردا شاهد افتتاح چندین نمایشگاه‌ هنری جدید خواهند بود.

نگارخانه‌ها و فرهنگسرا‌های تهران در میانه پاییز با نمایشگاه‌های جدید هنرمندان باسابقه و جوان، میزبان علاقه‌مندان هنرهای تجسمی هستند.

فرهنگسرای نیاوران: نقاشی‌ها و مجسمه‌های تاها بهبهانی که در طول بیش از چهار دهه خلق شده‌اند، در فرهنگسرای نیاوران به‌نمایش درمی‌آیند .بهبهانی چهار سال پس از آخرین نمایشگاه انفرادی‌اش، پرندگان خود را در گالری فرهنگسرای نیاوران در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد. این نمایشگاه ۱۴ آبان‌ماه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود و تا ۲۸ آبان‌ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

همچنین نمایشگاه عکس گروهی با عنوان «خاکستر» شامل آثار صِله ابوطالب به همراه هشت تن ازشاگردانش روز جمعه ١٤ آبان ساعت ١٦ در گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران افتتاح خواهد شد. در این نمایشگاه عکس، ۴۰ اثر از آثار ۹ هنرمند به همراه یک اثر پرفورمنس آرت با محتوای مفهومی به نمایش گذاشته خواهد شد.

گالری شکوه: تازه‌ترین نقاشی‌های بهنوش فروتن با عنوان «سایلنس» به معنی سکوت ۱۴ آبان‌ماه رونمایی می‌شود. سایلنس به معنی سکوت است که در این روزگار پرهیاهو که انسان معاصر به لختی طمانینه و آرامش نیاز دارد، تامل‌برانگیز است. فروتن ۱۳ اثر تازه خود را در ابعاد مختلف با تکنیک رنگ روغن و اکریلیک روی بوم ارائه می‌کند که با نوعی شاعرانگی بر پهنه‌های انتزاعی و نیز کرانه‌های دریا و بی‌کرانگی افق، مخاطبان را به کشف و شهود دعوت می‌کند.

گالری آیینه موسسه فرهنگی هنری صبا: نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایرانی و بین‌المللی به یاد دوچرخه‌سوار فقید کاروان پارالمپیک ایران در ریو با عنوان «بهمن و ۱۱۰ نفر» برپا می‌شود. این نمایشگاه شامل عکس و رسانه‌های دیگری مانند صوت و ویدئو است. جمعی از عکاسان ایرانی و خارجی و طراحان و گرافیست‌ها در این نمایشگاه حضور دارند. همچنین ۱۱۱ فریم عکس در ابعاد مختلف روی دیوار می‌رود که بخشی از آن‌ها، آثار پنج عکاس اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ است.

گالری مژده: نمایشگاه خطاطی کلاسیک صادق نوری با عنوان «جوهر روح» افتتاح خواهد شد. نوری در نخستین نمایشگاه انفرادی‌اش ۲۵ اثر خوشنویسی کلاسیک در ابعاد ۸۰×۱۲۰ و ۹۰×۱۲۰ سانتی‌متر را به تماشا می‌گذارد. او در این آثار آیات قرآن، احادیث و اشعاری از شعرای بزرگی چون حافظ را با بهره‌گیری از خط نستعلیق با قلم جلی کتیبه‌ای بر روی کاغذهای آهار مهره دست‌ساز که مزین به نقوش ابری و تذهیب هستند، ارائه می‌دهد.

گالری آبتین: مریم آقایی نقاشی‌های خود را با عنوان «یکی از ما» ۱۴ تا ۲۵ آبان‌ماه در گالری آتبین واقع به نمایش در می‌آورد.

نگارخانه آتشزاد: این نگارخانه نمایشگاه گروهی خطاطی با عنوان «نقش و کلام» را با آثاری از یدالله کابلی‌خوانساری، محمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، امیر‌احمد‌ فلسفی، عین‌الدین صادق‌زاده، اسرافیل شیرچی، احمد محمدپور، محمد طریقتی، سلیمان سعیدآبادی و محسن آقامیری میزبانی می‌کند. این نمایشگاه از ۱۴ تا ۱۹ آبان برپاست.

گالری آران: مجسمه‌های امیر حسین ردایی با عنوان «ناسیونال» ۱۴ تا ۲۸ آبان‌ماه در گالری آران میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

برج میلاد: نمایشگاه گروهی خوشنویسی، نقاشی‌خط و تایپوگرافی جمع کثیری از اساتید و هنرمندان کشور با عنوان «ارادت قلم»  همزمان با ویژه برنامه‌های سوگواره «خیمه‌ها و نجواها» و فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(علیه السلام) در روز جمعه ۱۴ آبان ماه گشایش می‌یابد.

فرهنگسرای ارسباران: نمایشگاه آثار خوشنویسی غلامحسین صدیقی با عنوان «مشق دل» و همچنین نمایشگاه از هنر نقاشی کودکان در فرهنگسرای ارسباران برپا می‌شود. ۳۰ اثر خوشنویسی نستعلیق از غلامحسین صدیقی در قالب سطر، ترکیب، سیاه مشق و چلیپا، جمعه ۱۴ آبان ساعت ۱۶ افتتاح و تا ۱۹ آبان برای بازدید عمومی به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین نمایشگاه گروهی «۲۵*۴» با ۱۰۰ اثر نقاشی کودک در فرهنگسرای ارسباران برپا می‌شود. در این نمایشگاه به سرپرستی نگین ارجمندخواه، مدرس و مربی نقاشی، ۲۵ تابلو که بر روی هرکدام  چهار اثر نقاشی به چشم می‌خورد، گردآوری شده است.

گالری اعتماد دو: «محدوده گرانفبرگ» در این مجموعه آثاری در قالب طراحی و چیدمان از امین باقری به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه تا ۲۵ آبان میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری دنا:  صبا صالحی هنرمندی است که با آثارش در قالب طراحی به گالری دنا می آید. نقاشی‌های او نمودی از جنگ هراسی آمیخته با کابوس‌ها و رویاهای او هستند. این نمایشگاه تا ۲۴ آبان برقرار و پذیرای بازدیدکنندگان است.
    
گالری اُ: در این نمایشگاه نقاشی‌هایی از علیرضا چلیپا با عنوان «غلبه» به نمایش در می آید.

گالری آریانا: نمایشگاهی در قالب طراحی، نقاشی و مجسمه از علیرضا آسانلو در گالری آریانا برگزار می‌شود.
این مجموعه از ۱۴ تا ۲۹ آبان قابل بازید است.
 
گالری مانی: کوروش اصلانی هنرمندی است با آثارش با عنوان «آب و رنگ و رویا» به گالری مانی می‌آید. نمایشگاه نقاشی ابرنگ اصلانی و ۳۲ هنرجوی او از استان اصفهان در دو دوره برگزار می‌شود. اولین دوره آن از جمعه ۱۴ الی ۱۸ آبان و دوره بعدی از جمعه ۲۱ تا ۲۵ آبان خواهد بود.

گالری ۸۳: نقاشی‌های یانار بینش‌پور با عنوان «پیروزی رنگ» از ۱۴ تا ۲۱ آبان در گالری ۸۳ واقع برپا می‌شود.

آرت سنتر (باغ):  اولین کتاب چاپ دستی از استاد پرویز تناولی شامل برگزیده‌ای از آثار دوره‌های مختلف او با تیراژ محدود ١٠٠ جلد تماما دارای شناسنامه و امضای هنرمند ۱۴ آبان در گالری آرت سنتر رونمایی می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۸ آبان در باغ انجمن خوشنویسان ادامه دارد.

گالری ژینوس: نمایشگاه نقاشی‌های زهره الفتی جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ در گالری ژینوس برپا می‌شود. آثار این نمایشگاه نقاشی‌هایی هستند که نگاهی دارد به خودسوزیِ زنان ایلام و با تکنیک رنگ‌روغن روی بوم اجرا شده‌اند.

سایه: «ماضی استمراری» نمایشگاه نقاشی‌های یسنا عسگری است که از ۱۴ تا ۱۹ آبان ماه در گالری سایه برپاست.

گالری شیرین: یک اثر هنری از زنده‌یاد داود رشیدی در نخستین نمایشگاه از پروژه «هزار و یک بشقاب زیر لعابی» به نمایش درمی‌آید. در این نمایشگاه  نمایش ۲۵۰ اثر از ۲۵۰ هنرمند برگزار می‌شود. این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۶ آبان‌ماه در گالری شیرین میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری هپتا: مجموعه‌ای از ۳۵ سال نقاشی ناصر رمضانی پس از ٢٤ سال با عنوان «گیله‌مرد و دریا» نمایش داده می‌شود. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که ۱۴ آبان برگزار می‌شود، اسماعیل بنی‌اردلان و  بهنام کامرانی درباره آثار این هنرمند نقاش سخن می‌گویند.

گالری شمس: هشتمین کلکسیون پاییزه گالری شمس با نمایش آثار هنرمندان برپا می‌شود. در این کلکسیون آثاری از شهریار آریافر، شهریار اسدی، امیرحسین امیرجلالی، امیر انصاریان، یاسمن بازارگان، بصیرا بلبلی، بهرام دبیری، مریم رحمانی، مریم سالور، محمدعلی سجادی، عربعلی شروه، حامد صدر ارحامی، علیرضا ظریف، سیامک عزمی، ناصر عزیزی، جلال‌الدین مشمولی، زینب موحد، سحر موسوی، مهدی نبوی، بهنام ولدوند و عادل یونسی به‌نمایش درمی‌آید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.