تاسیس کشتیرانی مشترک حمل نفت بین ایران و لهستان

|
0 دیدگاه

مذاکرات ایران و لهستان به منظور تاسیس و راه‌اندازی کشتیرانی مشترک حمل نفت، محصولات پتروشیمی و گاز مایع در تهران انجام شد.

دور جدید مذاکرات نفتی ایران و لهستان به منظور تاسیس شرکت مشترک حمل محصولات پتروشیمی، گاز مایع و توسعه صنعت بانکرینگ(سوخت‌رسانی دریایی به کشتی‌ها) بین مدیران عامل شرکت ملی نفتکش ایران و «کیچ‌ترادینگ» لهستان در تهران انجام شد.

«توماس گرزلا»، مدیرعامل شرکت «کیچ ترادینگ» لهستان در این مذاکرات با بیان اینکه به دنبال توسعه همکاری‌ها با شرکت ملی نفتکش ایران در دوران پسابرجام هستیم، گفت: بر این اساس، علاقمند به آغاز سرمایه‌گذاری‌های مشترکی در حوزه‌های مختلف از جمله بانکرینگ، حمل محصولات پتروشیمی و گاز مایع هستیم.

این مقام لهستانی، تصریح کرد: در راستای توسعه همکاری‌ها، شرکت مشترکی بین شرکت ملی نفتکش ایران و کیچ‌ترادینگ لهستان تشکیل خواهد شد.

کیان ارثی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران هم در این دور از مذاکرات با اشاره به همکاری نفتی ایران و لهستان پس از لغو تحریم‌ها، یادآور شد: شرکت نفتکش آماده همکاری با شرکت‌های لهستانی در حوزه‌های مختلف کشتیرانی، حمل و نقل مواد نفتی و گازی است.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه ایران برای افزایش صادرات گاز مایع، تصریح کرد: شرکت ملی نفتکش ایران آماده است تا در حوزه حمل گاز مایع و همچنین LNG، با لهستان همکاری‌های مشترکی را داشته باشد.

عضو هیات‌مدیره شرکت ملی نفتکش ایران همچنین خاطرنشان کرد: در این ارتباط از تشکیل شرکت‌های مشترک بین دو کشور استقبال می‌کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.