تاکید رئیس اتاق بازرگانی کرمان بر اتخاذ تصمیم اساسی برای جذب منابع

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: باید برای جذب منابع در زمینه اجرای طرح خروج از رکود بنگاه های اقتصادی، چند تصمیم اساسی و جدی گرفته شود.

سید مهدی طبیب زاده در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون سازمان برنامه و بودجه، استاندار کرمان و برخی معاونان وزرا برگزار شد، خواسته های بخش خصوصی را مطالبه کرد.
وی ضمن انتقاد از عملکرد بانک ها در زمینه ارائه تسهیلات در قالب این طرح بیان کرد: اگرچه بانک مرکزی ارائه تسهیلات را اعلام می‌کند اما بانک‌ها شرط می‌گذارند و عنوان می‌کنند که باید برای جبران تفاوت نرخ سود، درصدی از این میزان پول را سپرده کنید؛ متاسفانه این اقدام در حالی صورت می گیرد که صراحت قانون و مصوبه شورای پول و اعتبار را به دنبال دارد.
وی درخواست کرد در این نشست مصوب شود بانک ها کار اجرایی برای تملک را حداقل در زمان اجرای طرح خروج از رکود انجام ندهند و گفت: بانک ها با این بهانه که ممکن است تملک شود، از اعطای وام خودداری می‌کنند و این با طرح خروج از رکود منافات دارد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمان، تامین مالی را اصلی‌ترین نیاز برای اجرای پرژه ها عنوان کرد و گفت: در حال حاضر امکان جذب ۵۰۰ میلیون دلار فاینانس خارجی در جیرفت وجود دارد اما چون ضمانت دولتی به آنها داده نمی شود، جذب آنها امکان‌پذیر نیست که درخواست تصویب کردن این میزان فاینانس خارجی با ضمانت دولتی را برای منطقه داریم.
وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه استان کرمان و شهرستان جیرفت پتانسیل بسیاری در معدن دارد تصریح کرد: کار کارشناسی و سیستماتیک برای اکتشاف در منطقه انجام نشده یا ناقص انجام شده که درخواست می‌کنیم سازمان زمین شناسی بر روی منطقه تمرکز کند.
طبیب زاده افزود: پهنه معدنی بحر آسمان این منطقه، محل مناقشه سازمان محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و تجارت است که به دلایلی غیرکارشناسی این پهنه منطقه حفاظت شده معرفی شده و منابع عظیمی را از دسترس خارج کرده است که باید فعال شود.
سفر ۲ روزه معاون اول رئیس جمهوری و هیات همراه پس از افتتاح چند طرح مهم اقتصادی و عمرانی و شرکت در نشست های مختلف عصر دیروز (سه شنبه) پایان یافت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.