تدوین طرح جدید اشتغال با اعتبار۱۵۰۰ میلیارد تومانی در وزارت کار

|
0 دیدگاه

قائم‌مقام وزیر کار با اشاره به اینکه امکان تک رقمی شدن نرخ بیکاری تا پایان دولت یازدهم در صورت تأمین اعتبار وجود دارد گفت: وزارت کار در حال تهیه طرحی برای کاهش نرخ بیکاری و ارائه به شورای عالی اشتغال با اعتبار۱۵۰۰ میلیارد تومانی است.

ابوالحسن فیروآبادی، قائم مقام وزیرکاربا حضور در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ایران درباره برنامه ریزی وزارت کار برای حذف یارانه ثروتمندان گفت:مصوبه مجلس برای حذف یارانه‌بگیران به‌طور کامل قابلیت اجرایی ندارد.

وی با بیان اینکه وزارت کار”در حال شناسایی خانوارهای ثروتمند  است” افزود: وزارت کار معتقد است شناسایی ۲۴ میلیون نفر برای حذف یارانه‌ها ممکن نیست.  به صورت حدودی تا کنون یارانه ۳میلیون نفر  حذف شده است و ما بقی روند به صورت کند انجام خواهد شد.

فیروزآبادی درباره برنامه دولت برای حل معضل بیکاری گفت: وزیر کار هفته گذشته با ریاست جمهوری و تیم اقتصادی دولت جلسه ای داشتند که مقرر شد، حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار برای کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال بر اساس ظرفیت های مختلف در شهرستان ها تخصیص داده شود.

فیروزآبادی با بیان اینکه آقای رئیس جمهور وزارت کار را موظف به تهیه طرحی برای کاهش نرخ بیکاری و ارائه آن در شورای عالی اشتغال کرده است گفت: وزارت کار در حال تهیه طرحی برای ارائه در شورای عالی اشتغال با تأمین اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان در راستای کاهش نرخ بیکاری است.

قائم مقام وزیرکار با تأکید بر اینکه هدف وزارت کار ایجاد اشتغال در صنایع خرد و کوچک است گفت:وزارت کار معتقد است در حوزه صنایع خردو کوچک با کمترین اعتبار بیشترین شغل را می توان ایجاد کرد.

وی درپاسخ به اینکه آیا تا پایان دولت یازدهم امکان تحقق بیکاری تک رقمی در راستای تأکید رئیس جمهور وجود دارد گفت: اکنون امکان شناسایی ظرفیت های ایجاد شغل در وزارت کار در سراسر استان ها وجود دارد. کسب و کارهای خرد را در سراسر کشور شناسایی کردیم و به محض تأمین اعتبار می دانیم که در کدام استان باید کدام شغل را ایجاد کنیم.کار و جویندگان کار شناسایی شده است. در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت امکان تک رقمی شدن نرخ بیکاری را پیش بینی می کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.