ترامپ در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری چه کارهایی را انجام خواهد داد؟

|
0 دیدگاه

اظهارات جنجالی ترامپ علیه مهاجران غیر قانونی و وعده او برای کشیدن دیوار در مرز امریکا و مکزیک می تواند نشانه هایی را در اختیار تحلیلگران سیاسی قرار دهد تا متوجه شوند که او در صد روز نخست ریاست جمهوری خود چه کارهایی را در اولویت قرار خواهد داد:

آغاز روند اخراج بیش از دو میلیون مهاجر غیر قانونی و مهاجرانی که مرتکب جرایم شده اند

لغو قانون عدم نیاز به روادید برای سفر به کشورهایی که از تحویل اتباع و شهروندان شان از امریکا خودداری می کنند .
لغو تمام فرامین اجرایی باراک اوباما رییس جمهوری امریکا
محدود کردن مقام های کاخ سفید از لابی گری و تبدیل شدن به مهره هایی برای اعمال نفوذ در این روند
اعمال محدودیت بر نمایندگان کنگره
از جمله مهم ترین اقدامت او لغو برنامه «اوباماکر» خواهد بود یا همان بیمه درمانی اوباما که به ۱۲.۷ میلیون امریکایی که تحت پوشش بیمه های درمانی بوده اند اختصاص یافته است. طرفداران او می گویند که بیمه برای امریکایی نباید تحت کنترل و کمک دولتی باشد.
لغو تمام هزینه های امریکا برای برنامه های تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد و لغو تعهدات امریکا در این زمینه
یکی دیگر از اقداماتی که او انجام خواهد داد بازبینی و ارزیابی دوباره پیمان های تجاری بین المللی امریکا به خصوص پیمان تجارت آزاد امریکای شمالی با کانادا و مکزیک خواهد بود. او به احتمال زیاد روابط نزدیکی را با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه خواهد داشت.
علاوه بر همکاری با پوتین در روسیه ترامپ گفته که اگر رییس جمهوری شود خمایت های قبلی از کشورهای عضو ناتو را انجام نخواهد داد. از دید او کشورهای ناتو باید خود در برابر تهاجمات احتمالی از خویش حمایت کنند و نباید هزینه تضمین دفاع آن کشورها بر دوش مالیات دهندگان امریکایی باشد.
موضوع دیگر درباره بحران سوریه است از دید ترامپ بشار اسد شر  کم تری در مقایسه با گروه های شورشی اسلامگرای مخالف اوست که از سوی دولت اوباما مورد حمایت قرار می گرفتند. ترامپ وعده داده که مناطق تحت کنترل داعش را بمباران خواهد کرد. اصلی ترین نگرانی شاید برای حامیان محیط زیست باشد چرا که ترامپ وعده داد که میلیاردها دلار کمک امریکا به برنامه های حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از افزایش تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد را لغو خواهد کرد. او هم چنین وعده داده که محدودیت های اعمال شده کنونی بر روی افزایش تولید نفت و گاز طبیعی امریکا را لغو خواهد کرد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.