تقسیم‌بندی کشور برای تردد منظم زائران

|
0 دیدگاه

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل سازمان راهداری از تعیین حجم تردد از سه مرز مهران، چزابه، شلمچه و تقسیم‌بندی کشور برای تردد منظم زائران اربعین حسینی خبر داد.

محمدجواد عطرچیان با اشاره به مصوبه ستاد اربعین برای ورود و خروج زائران اربعین حسینی به کشور طبق نام مرز مندرج در روادید اظهار کرد: در راستای برقراری نظم در تردد و رفاه حال زائران اربعین حسینی طبق مصوبه ستاد اربعین تمام زائران استان‌های شمال و شمال غرب از مرز مهران، استان‌های مرکزی و شمال شرقی از مرز شلمچه و چزابه و استان‌های جنوبی و جنوب شرق  از مرز شلمچه عبور کنند.

وی افزود: طبق مصوبه ابلاغی ستاد اربعین به تمام استان‌ها، زائران در زمان برگشت نیز باید از مرزهای زمان رفت خود به کشور بازگردند و هیچ‌کس از آن مستثنا نیست.

وی تأکید کرد: این تقسیم‌بندی باید از جانب همه زائران رعایت شود و طبق مهر مندرج در روادید، زائر نمی‌تواند از مرز دیگری وارد یا خارج شود؛ چراکه هیچ‌گونه سرویسی برای دسترسی به سایر مرزها در استان‌های سراسر کشور پیش‌بینی نشده است.

عطرچیان با اشاره به شلوغی مرز مهران در سال گذشته یادآور شد: ۶۰ درصد زائران از مهران و ۴۰ درصد از دو مرز دیگر به عراق رفتند، این در حالی بود که در برگشت ۷۰ درصد زائران از مرز مهران و ۳۰درصد از شلمچه و چزابه به کشور بازگشتند.

وی با اشاره به هدف اصلی اجرای این طرح گفت: تقسیم‌بندی تردد از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای جلوگیری از طولانی شدن مدت انتظار و تشکیل صف‌های طولانی انجام شد که طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده  ۴۲ درصد زائران از مرز مهران و ۵۸ درصد از مرزهای شلمچه و چزابه از کشور خارج و وارد خواهند شد.

دبیر کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین یادآور شد: با این تقسیم‌بندی بار ترافیکی عبوری زائران از جاده‌های منتهی به مهران نیز کاهش پیدا می‌کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.