تورم تولید محصولات گاوداری‌های صنعتی ۰.۷ درصد است

|
0 دیدگاه

تورم تولیدکننده محصولات گاوداری صنعتی در تابستان سال ۱۳۹۵ به عدد ۲۱۶.۶۳ درصد رسید که نرخ تورم ۰.۷۹ درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس اطلاعاتی که مرکز آمار منتشر کرده است، شاخص کل قیمت تولید کننده محصولات گاوداری های سنتی، صنعتی در فصل تابستان ۱۳۹۵ به عدد ۲۱۶.۶۳ رسید که ۵۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل و ۱.۲۴ درصد کاهش را نسبت به فصل مشابه سال قبل و نرخ تورم ۰.۷۹ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در فصل مورد بررسی شاخص کلیه اقلام غیر از گاو شیری با افزایش مواجه بوده است. شاخص قلم گاو تلیسه با ۱.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل با ۴.۰۸ درصد کاهش روبرو بوده است

این درحالی است که شاخص قلم گاو شیری با ۲۵ درصد کاهش نسبت به فصل قبل مواجه بوده است. در فصل مورد بررسی شاخص قیمت استان خوزستان با ۹.۹۶ درصد افزایش در شاخص کل نسبت به فصل قبل، بیشترین افزایش را داشته است.

در حالی که قیمت شاخص استان مذکور نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۸.۸۰ درصد افزایش داشته است. لازم به ذکر است شاخص قیمت استان زنجان با ۷.۱۱ درصد کاهش در شاخص کل نسبت به فصل قبل با بیشترین کاهش روبرو بوده است. در حالی که شاخص قیمت استان مذکور نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹.۳ درصد کاهش روبرو بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.