توسعه روابط بانکی ایران و ایتالیا به زمان بیشتر نیاز دارد

|
0 دیدگاه

سفیر ایتالیا در ایران در خصوص مشکلات بانکی این کشور با ایران گفت: برای تحقق این امر نیاز به زمان بیشتری داریم هرچند تفاهماتی میان مسئولین بانک مرکزی ایران و ایتالیا منعقد شده است.

مائورو کنچاتوری اظهار کرد: موقعیت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و ایتالیا در شرایط بعد از توافق ۱+۵ ایجاد شده و هیئت‌های اقتصادی به ایران می‌آیند.

وی در خصوص حضور شرکتهای ایتالیایی در بازار ایران گفت: بازار ایران برای شرکتهای ایتالیایی وضعیت غیرمنتظره‌ای داشت و تمایل به مشارکت با بخش خصوصی ایران دارد.

کنچاتوری با اشاره به اینکه دو کشور ایران و ایتالیا شباهتهای زیادی با یکدیگر در خصوص زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی دارند، گفت: با در نظر گرفتن این اشتراکات و زمینه‌های فعالیتهای مشترک می‌توان فعالیتهای اقتصادی با یکدیگر انجام داد.

کنچاتوری در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص مشکلات ارتباط بانکی ایران و با ایتالیا گفت: در این خصوص باید قدم به قدم حرکت و تلاش کنیم تا استانداردهای خود را به یکدیگر برسانیم.

کنچاتوری تاکید کرد: اخیرا ملاقاتی میان مسئولین بانک مرکزی ایران و ایتالیا، همچنین تفاهمی میان طیب‌نیا وزیر اقتصاد ایران و همتای ایتالیایی وی منعقد شده است و حرکت رو به جلو است.

وی با اذعان به اینکه هنوز روابط بانکی ایران و ایتالیا به شکل مناسبی شروع نشده است گفت: باید اذعان داشت که از هدف خود دور نیستیم اما برای توسعه روابط اقتصادی و برقراری ارتباط بانکی نیاز به زمان بیشتر داریم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.