تولید پتروشیمی خلیج فارس امسال به ۲۱ میلیون تن می رسد

|
0 دیدگاه

یک مقام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ایران گفت این شرکت قصد دارد در سال شمسی جاری، تولید سالانه خود را به ۲۱ میلیون تن افزایش دهد.

یک مقام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ایران گفت این شرکت قصد دارد در سال شمسی جاری، تولید سالانه خود را به ۲۱ میلیون تن افزایش دهد.
رسول اشرف زاده، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت، این شرکت از ابتدای امسال تاکنون ۱۸٫۵ میلیون تن محصول پتروشیمی تولید کرده است.
به گفته این مقام ایرانی، شرکت قادر به تولید سالانه ۲۴ میلیون تن محصول پتروشیمی است که به دلیل برخی مشکلات از جمله عدم وجود خوراک پتروشیمی، این میزان تولید تاکنون محقق نشده است.
شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پتروشیمی در ایران است و برآورد می شود حجم تولید این شرکت از ۴۰ درصد کل تولید پتروشیمی کشور بالاتر برود.
اشرف زاده افزود، این شرکت در حال مذاکره با شرکت های بزرگ بین المللی برای توسعه پروژه های خود است.
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران پیشتر اعلام کرده بود که کشور نیازمند جذب ۵۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای توسعه بخش پتروشیمی است.
در حالی که ظرفیت فعلی صنعت پتروشیمی ایران ۶۰ میلیون تن در سال است، این کشور قصد دارد ظرفیت سالانه پتروشیمی خود را تا سال ۲۰۲۵ به ۱۸۰ میلیون تن برساند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.