ثبت نام سه هزارو ۵۵۱نفر جوینده کار بوشهری در سامانه رصد

|
0 دیدگاه

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: سه هزار و ۵۵۱جوینده کار در سامانه رصد در این استان ثبت نام کرده اند که از این شمار یکهزار و ۱۶۷ فاقد مهارت هستند.

حمیدرضا پناه روز سه شنبه در کارگروه اشتغال استان بوشهر افزود: از ابتدای سال تاکنون یکهزار و ۵۰۲نفر جذب فرصت های شغلی شده اند که ثبت سامانه رصد هستند که از این شمار یکهزار و ۱۱۹نفر در حوزه خدمات، ۱۱۵ نفر در حوزه صنعت و ۹۰ نفر در حوزه کشاورزی مشغول به کار شده اند.
وی تصریح کرد: از مجموع افراد جذب شده یکهزار و ۱۲ نفر مرد و ۴۹۰ نفر نیز بانوان هستند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه ۲۶ درصد از افراد جویای کار در استان دارای مدرک کارشناسی هستند گفت: بیش از۴۷ درصد جویندگان کار نیز افراد بیسواد و افراد زیر دیپلم تشکیل می دهند .
پناه گفت: از ابتدای سال تاکنون چهارهزار و ۹۶ فرصت شغلی در استان بوشهر وجود داشته که به دلیل نبود نیروی متخصص لازم در بخشی از این فرصت ها افرادی برای معرفی وجود نداشته است.
مدیرصندوق کار آفرینی امید در استان بوشهر نیز گفت: برغم اینکه اعتبار امسال ۴۰ درصد کاهش داشته است اما تاکنون در زمینه پرداخت تسهیلات نسبت به سال گذشته با افزایش نسبی روبرو بوده ایم.
مرتضی شهبازی افزود: امسال ۱۱۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۱۸ میلیارد ریال بوده است.
وی بیان کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۷۲ میلیارد تومان تسهیلات توسط این صندوق پرداخت شده است که از این میزان ۲۱ میلیارد تومان به روستاها اختصاص داده شده است.
وی عنوان کرد: اعتبارات یادشده برای مشاغل بسته بندی حبوبات، پرورش شتر مرغ، قالی بافی، بسته بندی خرما و فراورده های لبنی و سبزی، تولید گبه و گلیم، عبا بافی، بسته بندی فرآوری قهوه و فرش پرداخت شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.