جایگاه ذغال‌سنگ در سبد انرژی آمریکا احیا می‌شود

|
0 دیدگاه

اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد میزان مصرف ذغال‌سنگ در نیروگاه های برق این کشور زمستان ٢٠١٧ میلادی از گاز طبیعی پیشی گیرد.

پایگاه اینترنتی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در گزارش دورنمای کوتاه مدت انرژی خود پیش‌بینی کرد: مصرف ذغال سنگ در نیروگاه‌های برق آمریکا که در ماه‌های اخیر کاهش یافته بود به تدریج از گاز طبیعی پیشی خواهد گرفت و تقاضا برای این سوخت، زمستان امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش می‌یابد.

گاز طبیعی که به مدت طولانی پس از ذغال‌سنگ خوراک اصلی ژنراتورهای برق به شمار‌ می‌رفت، آوریل ٢٠١٥ میلادی برای نخستین بار سوخت برتر صنعت تولید برق آمریکا شد.

این سوخت پاک از آن پس به عنوان خوراک اصلی نیروگاه‌های برق آمریکا باقی ماند تا این که در تابستان امسال مصرف آن به بیشترین میزان رسید.

در شش ماه نخست سال ٢٠١٦ میلادی، گاز طبیعی ٣٦ درصد و ذغال‌سنگ ٣١ درصد از خوراک تأسیسات تولید برق آمریکا را تأمین می‌کرد.

اگرچه قیمت گاز طبیعی در ابتدای سال ٢٠١٦ میلادی همواره پایین تر از ذغال‌سنگ بود، اما قیمت این سوخت پاک در هفته‌های اخیر افزایش یافته است و اداره اطلاعات انرژی آمریکا انتظار دارد که این رشد قیمت ادامه یابد.

افزایش هزینه‌های گاز طبیعی ممکن است مشوق نیروگاه‌های برق برای جایگزین کردن ذغال‌سنگ در این تأسیسات برای زمستان باشد.

در صورتی که دمای فصل سرما بالاتر از آن چه که پیش‌بینی شده است باشد، احتمال کاهش قیمت گاز طبیعی و افزایش تقاضا برای آن وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.