جریمه های اصناف متخلف اعلام شد

|
0 دیدگاه

بر اساس قانون مصوب مجلس، حتی ثبت نام در مراکز آموزشی خصوصی و آزاد برای ارائه آموزش، به منزله به کارگیری محسوب شده و مشمول این مجازاتها خواهد بود.

بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی، کسانی که به نحوی مشمولین غایب را در مؤسسات دولتی و غیردولتی از قبیل کارخانه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها و تعمیرگاه ها، به کارگیری کنند، توسط نیروی انتظامی، وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت شناسایی و به محاکم صالحه قضائی معرفی می شوند.

طبق بخش دیگری از این مصوبه، مجازات اینگونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است و حتی ثبت نام در مراکز آموزشی خصوصی و آزاد برای ارائه آموزش، به منزله به کارگیری محسوب شده و مشمول این مجازاتها خواهد بود.

 

 
با توجه به برنامه دولت و سایر نهادهای مسئول، برای برخورد با مشمولین غایب و موسات به کارگیرنده آن، اتاق اصناف تهران در نامه ای به اتحادیه های مختلف، تصریح کرده است که علی رغم ابلاغ دستورالعمل های لازم، اکثر افراد صنفی از مفاد این دستورات مهم اظهار بی اطلاعی کرده اند که بر این اساس، نامه معاونت نظارت بر اماکن عمومی ناجا جهت اطلاع مخاطبان ارسال می شود.

در نامه پلیس به رییس اتاق اصناف تهران نیز با اشاره به جریمه های ناشی از بکارگیری مشمولان غایب، از اتاق اصناف خواسته شده است به متصدیان امر ابلاغ کنند تا از بکارگیری مشمولان غایب و فراری در واحدهای صنفی و اماکن عمومی خودداری کرده و بر حسن اجرای آن نظارت داشته باشند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.