جزئیات واگذاری ۴۰ جایگاه سوخت دولتی اعلام شد

|
0 دیدگاه

جزئیات واگذاری تعداد ۴۰ جایگاه سوخت دولتی در مجموع به ارزش ۲۶۳ میلیارد تومان اعلام شد.

مزایده تعداد ۴۰ جایگاه سوخت دولتی در حالی در مجموع به ارزش ۲۶۳ میلیارد تومان در ساعت ۱۴ روز ۲۲ آذرماه جاری برگزار می شود که متقاضیان تا پایان وقت اداری روز ۲۱ آذرماه فرصت دارند نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز به سازمان خصوصی سازی اقدام کنند.
بر اساس این گزارش؛ از جمله موارد قابل بیان در خصوص خرید این جایگاههای سوخت دولتی اینست که امکان تغییر کاربری جایگاههای سوخت وجود ندارد. بعلاوه این که هر جایگاه به صورت جداگانه واگذار می شود.
از سوی دیگر سازمان خصوصی سازی نسبت به واگذاری رسمی زمین جایگاه سوخت، طی عقد صلح حقوق، به نام خریدار اقدام خواهد نمود که هزینه انجام آن به عهده خریدار است.
همچنین دریافت سند مشاعی و یا اخذ سند مالکیت رسمی(تفکیکی) به عهده خریدار و به هزینه وی بوده و خریدار مکلف است نیروهای انسانی شاغل در جایگاه را تا پایان مدت قرارداد تامین نیروی انسانی(حداکثر یکسال) حفظ کند.
افزون بر این؛ این ۴۰ جایگاه سوخت دولتی با نرخ سود ۱۴ درصد و فواصل اقساط ۶ ماهه واگذار خواهد شد و بخش تعاون در شرایط یکسان در عرضه های مزایده ای سازمان خصوصی سازی اولویت دارند.
بر این اساس وثایق و تضامین این مزایده نیز توثیق سهام معادل مانده اقساطی سهام مورد معامله بعلاوه دریافت اسناد تضمینی حداقل معادل ۵۰ درصد مانده بدهی اعلام شده است.
گفتنی است؛ تعداد ۴۰ جایگاه سوخت دولتی در مجموع به ارزش ۲۶۳۷ میلیارد و ۱۹میلیون ریال در راستای قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات مربوطه در روز ۲۲ آذرماه جاری از طریق مزایده واگذار می شود که از این میان شش جایگاه سوخت استان آذربایجان غربی در مجموع به ارزش کل پایه ۳۷۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال؛ جایگاه سوخت پارس آباد متعلق به استان اردبیل به ارزش پایه ۴۳ میلیارد ریال؛ دو جایگاه سوخت استان اصفهان در مجموع به ارزش کل پایه ۲۷۱ میلیارد و ۸۱ میلیون ریال؛ دو جایگاه سوخت استان البرز در مجموع به ارزش کل پایه ۲۳۳ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال؛ جایگاه سوخت شماره (۲) بوشهر متعلق به استان بوشهر به ارزش پایه ۸۴ میلیارد ریال؛ پنج جایگاه سوخت استان تهران در مجموع به ارزش کل پایه ۵۸۵ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ریال؛ جایگاه سوخت شرکتی دامغان متعلق به استان سمنان به ارزش پایه ۴۰ میلیارد ریال؛ جایگاه سوخت شرکتی یاسوج متعلق به استان کهگیلویه و بویر احمد به ارزش پایه ۶۰ میلیارد ریال؛ جایگاه سوخت شماره (۱) کرمانشاه متعلق به استان کرمانشاه به ارزش پایه ۵۸ میلیارد ریال؛ چهار جایگاه سوخت استان فارس در مجموع به ارزش کل پایه ۲۴۳ میلیارد و ۹۵۳ میلیون ریال؛ سه جایگاه سوخت استان لرستان در مجموع به ارزش کل پایه ۲۵۳ میلیارد و ۸۹۶ میلیون ریال؛ سه جایگاه سوخت استان مازندران در مجموع به ارزش کل پایه ۱۴۸ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال؛ هفت جایگاه سوخت استان مرکزی در مجموع به ارزش کل پایه ۱۶۲ میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال؛ و سه جایگاه سوخت استان یزد در مجموع به ارزش کل پایه ۷۷ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال به مزایده گذاشته خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.